Ráno v klidu: 5 tipů, jak ušetřit čas před odchodem do práce

Budík zabzučí a začne nejhektičtější část dne. Ráno je čas, kdy je nutné se připravit do školy nebo do práce, obhospodařit děti i domácí zvířata, nachystat snídani, někdy i oběd, ale také ujistit se, že máte do práce vše a na nic jste nezapomněli. Co může pomoci, aby ranní čas nebyl přespříliš stresující? Inspirujte se pěti tipy, jak ušetřit čas a odejít z bytu nebo domu v duševní pohodě!

1.     Mějte vše pohromadě už večer

Kde mám klíče? Peněženka zůstala v autě? Kam jen mohly zmizet dokumenty, na kterých jsem pracoval předešlý večer? Ranní shon a často i hysterii, která nastává s přibývajícími minutami hledání lze snadno vyřešit kvalitní přípravou večer. Po ranním vstávání pak stačí vzít připravenou hromádku nebo přímo nachystanou tašku nebo batůžek a odejít z domova.

Doporučený článek:  Hubnout lze i jinak než běháním. Vyzkoušejte funkční trénink, který spálí kalorie efektivněji

2.     Naplánujte si cestu a nastavte si časový plán

Od kdy do kdy probíhá výluka vlaku? Kdy jezdí popeláři? Neprobíhají na silnici opravy? Večer si připravte nejen tašku, ale také si dokonale naplánujte cestu i harmonogram, v kolik hodin vyrazíte, kdo bude vystupovat první, kde budete parkovat nebo další detaily. Vyhnete se tak překvapením, které vás zbytečně oberou o čas.

3.     Šatník řešte už v neděli

Co si oblečete v pondělí, úterý nebo po zbytek týdnu? Nejen u žen je výběr outfitu důležitý, proto plánujte své oblečení už o víkendu, abyste měli dostatek času na vyprání jednotlivých kusů a žehlení. Nedostanete se tak pod tlak během týdne, kdy v 7 hodin ráno zjistíte, že prádlo visí na šňůře a je stále mokré nebo chybí vyžehlená košile k vybranému obleku. Jednotlivé dny si zavěste do skříně pospolu, ráno pak vezměte jen konkrétní ramínko, oblečte se a můžete vyrazit!

Doporučený článek:  Jsou vaše nové boty nepohodlné? Podívejte se, co s tím!

4.     Předpověď počasí řešte večer

„Jééé, ono mrzne, kde mám čepici?“ Otázky tohoto typu a hledání deštníku, čepice, rukavic nebo slunečních brýlí si můžete odpustit, když si zjistíte počasí den předem a připravíte si potřebné propriety předem.

5.     Cvičební úbor hned vedle postele

Plánujete ranní trénink? Připravené oblečení si položte hned vedle postele a převlečte se okamžitě po ranním probuzení, ušetříte čas a budete mít dostatek energie na celý den!