Repelent z příjemných vůní udrží komáry daleko

Vyrazit si na procházku v létě je jedna z nejkrásnějších věcí, na kterou se těšíme během celé zimy. Bohužel venku potkáte obrovské množství komárů, kteří dokážou hodně znepříjemnit chvilky na čerstvém vzduchu. Nemusíte přitom sahat po chemikáliích, když je chcete od sebe odradit. Sáhnout můžete po přírodních metodách, které fungují velmi dobře a stojí jen pár korun. Pojďme se s nimi seznámit.

Krásné vůně, které komáři nesnáší

Pro lidi jsou následující vůně velmi příjemné, takže tyto přírodní repelenty budete velmi rádi používat. Na druhou stranu komáři i další hmyz si o nich myslí přesný opak, což je pro vás velkým pozitivem. Sáhnout můžete po oleji z citronové trávy nebo hřebíčku, pačuli, rozmarýnu, máty, fenyklu, tymiánu, pelargónii, levanduli nebo eukalyptu.

Doporučený článek:  Rebarborová tinktura potěší sladkokyselou chutí. Po vydatném jídle dá trávení znovu do pořádku

Skvělou možností je také použití oleje rostliny Eucalyptus citriodora, tedy eukalyptu citronového. Každý z uvedených esenciálních olejů můžete zakoupit v obchodě s bylinkami. Těchto obchodů je po celých Čechách nespočet a často je najdete i v malých městech, takže se nemusíte obávat, že byste oleje nemohli sehnat. Navíc nejsou drahé a můžete je využít také pro aromaterapii.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyrobit domácí olej na odpuzení komárů?

Doma si můžete velmi jednoduše vyrobit domácí prostředek, který vetřete do pokožky, a můžete s klidným srdcem vyrazit na výlet. Komáři vás nebudou obtěžovat a vy si čas v přírodě skutečně užijete. Výroba je nejen jednoduchá, ale také levná a velmi efektivní. Nebudete používat žádnou chemii, takže bude tento repelent lepší nejen pro přírodu, ale také vaše zdraví.

Doporučený článek:  Moli se chytí do octové pasti, potraviny před nimi ochrání bobkový list

Potřebovat budete jen sto kapek různých esenciálních olejů a 100 ml slunečnicového, jojobového, sójového nebo mandlového oleje. Smíchat můžete například citronovou trávu, hřebíček a eukalyptus. Použít ale můžete jakékoli oleje z výše uvedených bylin. Dobře vám poslouží i jediná bylina, ale kombinací několika z nich můžete získat ještě lepší výsledky a mnohem zajímavější vůně.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/types-of-essential-oils-for-mosquitoes