Řešit bolest hlavy prášky je zbytečné. Jednoduchá masáž přinese rychlou úlevu i zklidnění

Bolesti hlavy jsou velmi častým jevem hlavně v případě, že vás trápí nějaké onemocnění. Jsou ale způsobené také stresem a většinou na ně zaberou masáže hlavy, které si můžete snadno udělat i sami. Mnohem lepší ale bude svěřit se do rukou odborníka, který už ví, které body mačkat a jak se bolesti zbavit. Když vás bolí hlava, po čem sáhnout jako první?

Jak se zbavit bolesti hlavy doma?

Jako první pomůže určitě sklenice vody. Mnoho lidí totiž nedodržuje pitný režim a na konci dne už jsou tak vyčerpaní, že čekají, až bolest hlavy přijde. Sklenice vody pomůže zmírnit první příznaky. Pomalu se nadechujte a vydechujte a stůjte přitom u otevřeného okna. Někdy za bolest hlavy může vysoká teplota v místnostech. Účinnou metodou proti bolesti hlavy je masáž.

Tu si můžete udělat i sami doma, není na tom nic těžkého. Pokud je bolest v oblasti spánku nebo zadní části hlavy, můžete si najít místo na krku a proveďte masáž u kořene lebeční kosti. Pokožku hlavy ale můžete masírovat i na jiných místech, která střídejte – zmírníte tím napětí a budete se cítit uvolnění.

Zdroj obrázku: Freepik

Masírovat si můžete spánky, a to kdykoliv

Pokud cítíte, že se blíží bolest hlavy, můžete okamžitě začít s masáží spánků. Začínejte od středu linie ucha ke konci oblouku obočí. Na masáž můžete použít oblíbenou aromatickou mastičku nebo jantarovou tinkturu. Masáže provádějte konečky prstů ukazováčků, dělejte tak několik vteřin a poté chvíli počkejte. Masáž opakujte.

Bolest nemusíte vždy řešit pouze prášky. Většinou funguje, když si pokožku hlavy namasírujete a saháte si na místa, kde je potřeba. Za několik masáží už přesně budete vědět, jaké body uleví na kterém místě a bolesti hlavy se zbavíte rychle a bez použití léků. V případě silné migrény si můžete stlačovat zápěstí. V některých případech ale nepomohou ani masáže a budete se muset obrátit na odborníka.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/pressure-points-for-headaches#definition