Rozkvetlé orchideje si získají každého. Připravte jim zdravou svačinku, budou dokonalé

Orchideje jsou samy o sobě velmi krásné a jsou oblíbeným dárkem pro všechny ženy, ale vyžadují určitou péči. Pro jejich zdravý vývoj se doporučují pravidelně hnojit a doplňovat potřebné živiny pro správný růst a kvetení. Jednou z velmi efektivních možností hnojení je pomocí banánů, tedy konkrétně pomocí banánového prášku, který obsahuje hořčík, draslík, fosfor a mangan. Jak připravit toto účinné hnojivo během chvilky?

Banán nejen na svačinu

Žluté podlouhlé ovoce slouží nejen jako skvělá svačinka, ale pro vysoký obsah minerálů se může zužitkovat i slupka. Ta je mimochodem také jedlá, ale více se používá jako hnojivo pro pokojové rostliny. Hodí se pro orchideje, protože obsahuje draslík umožňující posílení kořenového systému. Obsažený fosfor napomáhá tvorbě poupat a hořčík spolu s dusíkem jsou zodpovědné za to, aby listy orchideje zůstaly zdravé a sytě zelené. Banánové slupky se tak rozhodně nevyplatí vyhazovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit banánové hnojivo

Výhodou banánového hnojiva nejsou jen živiny a minerály, ale také se snadno připravuje a zvládne jej vyrobit úplně každý. Je hned hotové, stačí nakrájet slupky banánů na menší kousky nožem na prkénku, přemístit je na pečicí papír na plech dužninou nahoru a nechat vysušit v předem vyhřáté troubě. Proces trvá asi 20 minut, poté se sušené kusy sesypou do mixéru a nadrtí, případně je lze nastrouhat na struhadle. Prášek přesypejte do skleněné uzavíratelné nádoby.

Použití banánového hnojiva

Kdy přistoupit ke hnojení orchidejí? Rozhodně během vegetačního období, které bývá od dubna do srpna. Prášek se nasype do vody v poměru 1 : 2 a nechá se rozpustit, poté se tímto roztokem zalévají rostliny. Pro krásný lesk listů lze také vnitřkem banánové slupky jejich povrch otírat. Kromě banánového prášku lze hnojit i takzvaným banánovým čajem. Banánové slupky se v tomto případě zalijí horkou vodou a po zchladnutí se rostliny zalévají.

Zdroj: https://orchidfriends.com/homemade-orchid-fertilizers/