Kunu z pozemku vyženou specifické vůně, které nesnese

Kuna je škodná, která se dychtivě zabydluje v zahradách, garážích a na půdách. Teplé a suché prostředí, například podkroví, je pro ni dokonalým úkrytem. Bohužel ale může napáchat velké škody. Zbavit se takového nezvaného hosta není snadné, existují ale způsoby, jak ji z našeho obydlí bezpečně vyhnat. Co k tomu budete potřebovat?

Jak kuna vypadá?

Kuna může bez ocasu měřit 50 centimetrů. Je zbarvená do hněda, má ostré zuby a silné tlapky. Umí skvěle šplhat a skákat až tři metry vysoko. Kromě toho, že dělá nepořádek, dělá také nepříjemný hluk, takže poznat, že se u vás zabydlela, je poměrně jednoduché. Její přítomnost poznáte zejména v noci, protože dokáže probudit celou domácnost.

Kuna má velmi dobrý čich. Toho můžete využít a pokusit se ji zahnat speciálními vůněmi, které zakoupíte v zahradnictví nebo ve stavebnictví. Kromě toho můžete v oblasti rozprostřít kočičí nebo psí chlupy. Musíte to ale udělat v rukavicích, protože pokud kuna ucítí lidský pach, nedá se oklamat a nebude je vnímat jako nebezpečí.

Zdroj obrázku: Freepik

Není snadné je ošálit

Pokud se vám kuna usadila v podkroví, vyplatí se kolem domu vysadit trvalku jménem Plectranthus coleoides. Ta odhání nejen komáry, ale i kuny. Nouzovým řešením by mohla být past, do které se kuna dá nalákat pomocí pamlsků. Opět ale mějte po celou dobu manipulace nasazené rukavice, aby na pasti neulpěl váš pach. Past je založená na západkovém mechanismu, který jí zabrání v úniku. Pro ulovené zvíře je však jinak bezpečná a po odchycení můžete zvíře odnést daleko od domova, ideálně do lesa, a vypustit ji zde.

Kromě toho pokud se chcete vyhnout nezvanému hostu u vás doma, postarejte se o to, aby vaše střecha byla v dobré kondici a v dokončeném stavu. To vše proto, abyste kuně ztížili dostat se dovnitř. Všechny větrací otvory, přívody pod krytem a větrací komínky je nejlepší chránit ocelovými mřížkami nebo děrovanou páskou.

Zdroj: https://termpir.eu/en_en/blog/dachy-skosne,165