Rychlejší hubnutí a nastartovaný mozek – snídaně dodá tělu víc, než si myslíme

Snídaně jako hlavní jídlo dne by měla být zdravá a výživná. Přesto kvůli shonu dnešní doby mnozí z nás nemají čas na pořádnou snídani, a proto saháme po něčem rychlém. Jednou z častých voleb bývají například různé typy koblih. To je ale jedna z nejhorších možností.

Snídaně je základem dobrého dne

Poskytuje energii, urychluje zpomalený metabolismus a dodává tělu živiny potřebné pro zdraví. Lidé, kteří snídají, dokážou snáze splnit normu vitamínů a minerálů za den. Kromě toho je méně pravděpodobné, že budou trpět obezitou nebo nadváhou. Vynechávání tohoto jídla může vést k mnoha nepříjemnostem.

Doporučený článek:  Většina lidí si čistí zuby zbytečně. Dlouho používaný kartáček je líhniště bakterií

Nedostatek, který vzniká vynecháním snídaně, může způsobovat, že se cítíme trochu pomalí a mohou se vyskytnout i problémy s koncentrací. Důvodem je to, že mozek neobdržel energii ve formě glukózy, kterou potřebuje pro fungování. Výzkum naznačuje, že vynechání snídaně ovlivňuje duševní výkonnost včetně pozornosti. Některé úkoly se nám mohou zdát obtížnější a to může způsobit problémy v práci nebo škole.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravá snídaně ovlivňuje i naši postavu

Cvičení, péče o správnou hydrataci těla, omezení cukru ve stravě nebo obecněji změna stravovacích návyků – to vše je důležité. Jednou zhřešit něčím nezdravým není tak velký problém. Problém nastává, pokud po takové snídani saháme pravidelně. Konzumace příliš velkého množství tuku je spojena s vyššími tukovými usazeninami, a to nejen na našem břiše, ale i v srdci, což vede k mnoha zdravotním problémům.

Doporučený článek:  Zmrzlina k létu patří. Ta doma vyrobená nejen osvěží, dodá tělu i něco navíc

Při snídani by neměly chybět bílkoviny. Například ve formě vajec, nebo chcete-li něco sladkého, tak ve formě arašídového másla. Přidání bílkovin pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi s dalším jídlem a poskytuje pocit vyváženosti po celý den. Po sladké snídani se budete rychleji cítit hladoví.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-best-foods-to-eat-in-morning