S domácími pomocníky je čištění lednice hračka. Zbaví ji nečistot, zápachu i plísní

Čištění lednice může být nepříjemné a zdlouhavé. Cílem je zbavit se nepříjemného zápachu, umýt špínu z mezer a obnovit svěžest. Protože čištění chemikáliemi někdy nebývá úspěšné, řešením mohou být domácí prostředky. Jsou levné, ekologické, snadno dostupné, zbaví lednici zápachu a dokonale vyčistí vnitřní prostory.

Vyzkoušejte ocet

Ocet je dobře známý pro své dezinfekční a čisticí vlastnosti. Bývá součástí mnoha domácích čisticích prostředků. Jelikož je šetrný k přírodě a nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky, je mnohem lepší volbou než jeho chemická konkurence. Pokud se z lednice line nepříjemný zápach, zkuste smíchat ocet s vodou v poměru 1 : 3 a vytřít uvnitř. Vydezinfikuje prostor, zbaví ho nepříjemných pachů a nečistot a ochrání lednici před plísní. Poté lednici vytřete do sucha.

Doporučený článek:  Zažeňte podzimní depresi hravými barvami a zábavou. Změny v interiéru rozveselí i nejsmutnější dny

Sůl může kromě umytí nečistot pomoci také v boji proti bakteriím. Přípravek smíchaný ze dvou lžic soli a sklenice teplé vody si dokonale poradí se špinavým povrchem lednice, potřebuje ale trochu času, aby mohl působit. Naneste na skvrny, nechte deset minut působit a poté omyjte vlhkým hadříkem. Nechte vyschnout dosucha.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva lednici provoní

Podobným způsobem lze použít také citronovou šťávu. Citron se však od soli liší tím, že dokonale rozzáří povrchy a navíc vnitřek lednice provoní krásnou přírodní vůní. Roztok vytvoříme smícháním šťávy ze 3 citronů a půl sklenice vlažné vody. Nechte působit deset minut a poté opláchněte mokrým hadříkem. Vytřete do sucha.

Doporučený článek:  Zamaskovat díru v koberci pomůžou nůžky a lepidlo. S trochou trpělivosti bude koberec jako nový

Všechny hospodyňky už dobře vědí, že soda je účinná při čištění různých druhů povrchů a materiálů. Není tedy divu, že je skvělá i k čištění nečistot uvnitř lednice. Chcete-li ji použít, smíchejte 3 lžíce jedlé sody s polovinou sklenice vody a vydrhněte s pastou celou lednici. Poté zbytky přípravku jednoduše omyjte. Vytřete dosucha a pak už můžete začít vkládat potraviny zpět do polic.

Zdroj: https://batmaid.ch/blog/en/clean-disinfect-fridge-naturally