Nábytek musíte jednou za čas pořádně vyčistit a také ho zbavit škrábanců, které se na něm mohou objevit kdykoli. Nezáleží na tom, jestli máte doma malé děti nebo ne. Dospělým se také snadno podaří, že něčím poškrábou nábytek. Podívejme se, jaké možnosti máte nejen při údržbě, ale také při domácí opravě svého nábytku. Uvidíte, že to není tak těžké, jak očekáváte.
Efektivně a šetrně nábytek vyčistěte
Pravidelné odstraňování prachu je velmi jednoduché a měli byste to dělat každý týden. Nejen, že tím ochráníte nábytek před poškozením, ale také budete mít mnohem zdravější a krásnější domov. Stačí vám k tomu jen jemný hadřík a čistá voda. Jestli chcete něco víc, můžete použít prostředek na nádobí nebo mýdlová voda. Nic jiného na čištění nepotřebujete, ani když je nábytek velmi špinavý.
Při úklidu si dávejte pozor na to, abyste neměli hadřík příliš vlhký. Musí být jen vlhký, protože některé materiály (hlavně dřevo) jsou citlivé na vysokou vlhkost a mohli byste si nábytek zničit. Nakonec nechte nábytek vyschnout nebo použijte suchý hadřík, abyste tento proces urychlili. Navíc suchým hadříkem můžete povrchu také trochu vyleštit, jestli máte doma sklo nebo kov.
Metody pro zakrytí škrábanců na nábytku
V obchodě pro kutily najdete hodně produktů, které vám s tím pomohou. V první řadě u dřevěného nábytku zkuste olivový olej. Stačí jen malé množství oleje na jemné škrábance. Zkusit můžete také retušovací pero, které slouží k zakrytí menších i větších škrábanců na dřevě. Musíte si jen zvolit správný odstín pera, aby vám dokonale souhlasil s odstínem dřeva.
Menší škrábance poměrně snadno zakryjete také pomocí nálepek. Na trhu najdete mnoho nálepek v barvě dřeva, které můžete použít, ale pouze na menší poškození. Velmi efektivní pro menší i větší škrábance je vosk. Existuje speciální vosk na opravy dřeva, který najdete v mnoha barevných odstínech. Také zde si musíte vybrat správnou barvu, ale aplikace na nábytek je velmi jednoduchá.
Zdroj: https://cityfurnish.com/blog/how-to-clean-wood-furniture