Šálek mléka potěší i naše rostliny. Odolají všem nemocem a porostou jako o závod

Jestli pěstujete rostliny, nebo dokonce zeleninu či ovoce, určitě se vám budou hodit tipy na domácí hnojiva. Jsou totiž pro květiny a plodiny mnohem vhodnější než ta koupená z obchodu. Ta mimo jiné obsahují chemikálie, které mohou rostliny poškodit. Proto zajděte do kuchyně, protože právě tam najdete všechno potřebné k výrobě domácích hnojiv.

Jak bude fungovat například sušené mléko?

Hnojivo ze sušeného mléka může být skvělým prostředkem na hnojení rostlin. Je to skvělé řešení pro ty, kteří nechtějí používat hnojiva z obchodu. Obsahuje pouze látky a živiny, které si rostliny mohou bez problémů vzít. Navíc jsou šetrné k přírodě a hlavně – levné! Pokud tedy máte mléko, které jste nestihli spotřebovat, nemusíte ho vyhazovat, ale ještě jinak využít.

Doporučený článek:  V každé kuchyni se skrývají kouzelné poklady, které ulehčí nenáviděný úklid

Sušené mléko obsahuje spoustu bílkovin, bude se hodit pro rostliny, které potřebují vápník. Ten společně s cukrem bude vyživovat půdu. Mléko dobře působí na nemoci rostlin, jako jsou bledé listy. Stačí prášek smíchat s vodou a rostliny pak jednou za několik týdnů zalít tímto hnojivem. Nejen pro lidské zdraví je tak sušené mléko vhodným prostředkem.

Zdroj obrázku: Freepik

K čemu bude mléčné hnojivo dobré?

Mléko sice můžete jako hnojivo použít pouze ve zředěné formě, ale i tak bude skvělým přípravkem. Díky obsahu vápníku i bílkovin budou rostliny dobře vyživené a porostou rychleji. Mléčné hnojivo můžete použít v případě, že chcete ovlivnit růst rostlin, posílit je a ochránit před možným rizikem napadení škůdci nebo nemocemi. A jaké rostliny mléčným hnojivem můžete zalévat?

Doporučený článek:  Vejce nechybí v žádné kuchyni. Aby zdraví jenom prospěla, je nutné je správně skladovat

Vhodné bude například pro aloe, palmy v květináčích, kapradiny nebo fíkusy. Nejlépe uděláte, když budete mlékem hnojit rostliny, které mají vápenatá hnojiva rády. Kromě sušeného mléka můžete jako hnojivo používat kávovou nebo čajovou sedlinu. Účinky na rostlinách uvidíte během několika měsíců.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/milk-fertilizer.htm