Se správným postupem bude celá koupelna uklizená během chvíle

Úklid koupelny je obvykle poměrně časově náročný, ale ne vždy pro jeho provedení máte dostatek času. Pokud se ocitnete v časové tísni a potřebujete ho tedy zvládnout co nejrychleji a efektivně, poradíme vám, jak na to. Důležité je na chvíli se zastavit, zamyslet se a udělat si strategický plán.

Než začnete

Nejprve koupelnu zkontrolujte vizuálně, posbírejte případné rozházené ručníky a srovnejte věci v poličkách. Pokud máte prázdné nebo téměř prázdné lahvičky od šamponů a dalších prostředků, odstraňte je.

Zdroj obrázku: Freepik

Záchodová mísa

Začněte záchodovou mísou, nalijte do ní ocet, zavřete ji a nechejte ho působit. Až budete mít koupelnu hotovou, a než se pustíte do podlahy, pomocí štětky důkladně vyčistěte porcelánovou mísu a sedátko s opěradlem očistěte pomocí dostatečného množství jedlé sody. Mísu i prkénko poté vytřete hadříkem do sucha, abyste zabránili tvorbě skvrnek od vody. Nezapomeňte dát do mísy také osvěžovač vzduchu, který ji nejen provoní, ale pohlcuje také nežádoucí pachy. Vypláchněte i nádobku se štětkou a dejte do ní trochu vody a čisticího prostředku.

Zrcadla a sprchový kout

Dalším krokem by mělo být umytí a vyleštění zrcadel a zrcadlových ploch. Použijte vhodný čisticí prostředek s rozprašovačem a povrch zrcadel očistěte a vyleštěte pomocí čistého hadříku nebo papírové kuchyňské utěrky. Stejně postupujte u sprchového koutu. Na kliku od dveří zavěste sáček, do kterého budete odhazovat nepotřebný odpad.

Zdroj obrázku: Freepik

Umyvadlo

Umyvadlo vyčistěte nejlépe menším kartáčkem s trochou vhodného čisticího prostředku, a to včetně baterie. Poté povrch opláchněte čistou vodou a otřete čistým, suchým hadříkem, což zajistí lesk a zabrání zaschnutí vodních kapiček.

Podlaha

Nakonec umyjte podlahu, k čemuž použijte co nejteplejší vodu s přídavkem vhodného mycího prostředku. Pokud máte na podlaze koše nebo jiné předměty, nejprve je přesuňte jinam a až poté podlahu umyjte a postupujte směrem ke dveřím.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/