Při silném větru je důležité zabezpečit na balkoně rostliny i všechno vybavení

Počasí je dnes velmi nepředvídatelné. Objevit se může také silný vítr, který není příjemný pro nikoho. Balkon může být tímto živlem ohrožen, a proto byste ho měli efektivně chránit. Bez dobrého zabezpečení mohou být vaše věci poškozeny, ale mohou se stát hrozbou také pro projíždějící nebo parkující auta či chodce na ulici.

Zkontrolujte, co máte na balkoně

Během zimy většina z nás balkon příliš aktivně nevyužívá. Hodně lidí ho ovšem používá jako úložný prostor na věci, které se nevejdou do bytu. Z tohoto důvodu tam můžete často najít nepořádek. V první řadě proto vše zorganizujte, a co nemusí být na balkoně, uložte do bytu nebo do sklepa. Balkonové dekorace v případě silného větru ukliďte vždy do bytu, protože během bouřky se snadno zničí.

Doporučený článek:  Ceny cukru rostou. Vyrobte si vlastní doma

Bohužel ne každý má přístup do sklepa nebo dostatek prostoru v bytě. V tom případě byste měli na balkoně vše uložit co nejníže. Květináče nebo popelníky uložte na podlahu balkonu. V případě větších nebo lehkých (plastových) květináčů a nábytku byste měli zvážit vše přivázat provázkem nebo stahovacími páskami.

Zdroj obrázku: Freepik

Co udělat s rostlinami?

Hodně lidí má na balkoně květiny. Jestli předpověď hlásí silný vítr, musíte jim věnovat větší pozornost. Odstraňte všechny z parapetů i balustrád nebo všechno přivažte. Dobře bude také fungovat, když je umístíte těsně vedle sebe. Díky tomu budou lépe odolávat silným poryvům větru. Máte-li možnost, je ideální je dočasně přenést do bytu.

Doporučený článek:  Vůně bobkového listu redukuje stres a zlepšuje náladu. Zároveň vyžene z domova nevítaný hmyz

Jak chránit samotný balkon?

Před silným větrem i pohledy kolemjdoucích vás mohou ochránit různé kryty a clony, ale také bambusové rohože, díky kterým větrné počasí mnohem lépe zvládnete. Bambus bude zároveň působit dekorativně, ale musíte vždy myslet na správnou montáž, aby zástěna neuletěla, protože v tom případě to může být nebezpečné. Nezapomeňte ani na jeden z uvedených bodů a během vichřice se nemusíte ničeho bát.

Zdroj: https://smallbalcony.com/how-to-block-wind-on-a-balcony-9-simple-tips/