Skleničku dobrého vína málokdo odmítne. S některým jídlem nebo pitím ho ale nikdy nekombinujte

Alkohol našemu tělu obecně škodí, ale někteří lidé si k jídlu dají sklenku vína. Ukázalo se, že víno může být velmi škodlivé, jakmile ho špatně zkombinujete s jídlem. Co byste s tímto druhem alkoholu rozhodně neměli konzumovat dohromady? Existuje několik potravin a látek, které byste neměli kombinovat s alkoholem, protože můžete zhoršit své zdraví, budete mít hroznou kocovinu nebo si vážně ublížíte.

Energetické nápoje a slané pochoutky

Jedním ze spojení, na která byste měli zapomenout, je víno a energetické nápoje. Následky této kombinace mohou být strašné! Energetické nápoje obsahují kofein, což v kombinaci s alkoholem podráždí nervová zakončení a nakonec se projeví narušením srdce. Toto spojení může u některých jedinců dokonce způsobit infarkt nebo tachykardii.

Doporučený článek:  Bezkonkurenční lék na kašel nesmí chybět v žádné domácí lékárničce. Recept na borovicový sirup je snadný

Slané tyčinky, brambůrky nebo oříšky jsou běžným občerstvením na večírku a mnoho lidí si k tomu dá víno. Slané pochoutky nejen způsobí zvýšení hmotnosti, ale budete mít také žízeň. Málokdo na večírku sáhne po vodě, proto místo toho vypijete více vína. Kvůli tomu si dáte více alkoholu, než jste plánovali, a ráno se můžete těšit na bolesti hlavy a nevolnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Tučné jídlo a léky

Kombinace vína s tučným jídlem je také špatný nápad, protože zatížíte svůj žaludek a střeva. Trávení bude trvat mnohem déle a tělo bude potřebovat více energie. Poškodit můžete tímto způsobem i svá játra, která budou zatížená nejen alkoholem, ale také navíc tučným jídlem. Druhý den můžete očekávat horší kocovinu než obvykle, bolesti hlavy, slabost a nevolnost.

Doporučený článek:  Nedostatek draslíku může negativní ovlivnit vaše tělo. Jak?

Poslední rada nikoho nepřekvapí, ale nikdy nekombinujte léky s vínem nebo jiným alkoholem! Velmi opatrní buďte zejména v případě, že užíváte opioidy, sedativa, protizánětlivé léky, antibiotika, antikoagulancia, antifungální léky, chemoterapeutické léky nebo perorální antidiabetika. Nepříznivé účinky ale může mít alkohol i ve spojení s paracetamolem, prášky na alergii nebo léky na pálení žáhy.

Zdroj: https://www.rxlist.com/wine/supplements.htm