Skořice provoní domov a zbaví ho hmyzu, pomůže také s úklidem

Některé druhy koření jsou skvělé nejen v kuchyni, ale pomohou vám v mnoha ohledech. Skořici nemusíte používat jen do jídla, ale také ji můžete využít jako efektivní repelent proti mravencům, mouchám a dalšímu hmyzu. Existuje mnoho dalších způsobů, jak můžete využít naplno toto koření. Budete překvapení, jakými způsoby můžete skořici doma využít.

Kuchyně

Skořice má nádhernou vůni, pronikavou chuť a obsahuje mnoho pozitivních látek. Můžete ji použít do dezertů, stejně jako do indických pokrmů pro oživení chuti. A dokonce vám bude chutnat, i když si ji nasypete do kávy s mlékem. Obsahuje mnoho antioxidantů, které posílí vaše zdraví.

Doporučený článek:  Po napadení počítače virem je nezbytné postupovat podle doporučených kroků

Léčba nemocí

Právě antioxidanty a protizánětlivé látky jsou největším benefitem tohoto koření. Můžete si pořídit esenciální olej ze skořice, který přidáte do oleje na masáž. Nádherně vám uvolní svaly, provoní celou místnost a uvolní i vaše nervy.

Zdroj obrázku: Freepik

Aromaterapie

Pár kapek esenciálního oleje ze skořice můžete přidat také do difuzéru nebo aromalampy. Dokáže povzbudit mysl i tělo. Stejně jako v případě levandule také skořice vám přinese pohodu a nádhernou vůni do celého domova. Přitom vám postačí jen pár kapek oleje.

Doporučený článek:  Pět skvělých tipů, jak využít kyselinu citronovou v domácnosti. Tenhle prášek dokáže hotové zázraky

Úklid domácnosti

Skořice má antibakteriální vlastnosti, takže ji můžete používat i při úklidu domácnosti. Smíchejte koření s vodou a octem. Vytvoříte tak během pár vteřin velmi efektivní čisticí roztok, který můžete používat pro dezinfekci povrchů místo chemických prostředků. Navíc vás nebude stát téměř nic.

Odstranění zápachu

Na tohle se nejvíce hodí celá skořice. Tyčinku skořice jednoduše položte na dno odpadkového koše nebo do lednice. Nepříjemný zápach zmizí během chvilky. Po nějaké době ji jednoduše vyhoďte a uvidíte, že místo bude znovu svěží a bez zápachu. Vyzkoušejte alespoň několik z těchto tipů a naučíte se nové postupy do domácnosti, které vám ušetří peníze.

Zdroj: https://www.britannica.com/plant/cinnamon, https://www.medicalnewstoday.com/articles/266069, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9914695/, https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon, https://oamjms.eu/index.php/mjms/article/view/3995, https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0882401018305667, https://www.networx.com/article/cinnamon-uses