Slabé a lámavé nehty volají o pomoc. Olejová maska s citronem jim vrátí krásu a zdraví

Křehké, lámavé nebo měkké nehty brání v tom, abychom si vypěstovali hezké a dlouhé nehty, které budou naší ozdobou. Tyto projevy vznikají nejčastěji v důsledku nedostatku vitamínů. Proto je nutné nehty vyživovat, aby byly zdravé, odolné a pevné. Budou vám přitom stačit jen dva pomocníci – olivový olej a citron. Jak vyrobit masku na nehty, která je posílí a podpoří jejich růst?

Výživná maska na nehty

Domácí olejová maska ​​na nehty s citronem je nekomplikované ošetření, které nehty přirozeně vyživí. Olivový olej obsahuje vitamín E, který je přírodním antioxidantem. Odstraňuje volné radikály škodlivé pro kůži a zlepšuje pevnost i přirozenou ochranu nehtů. Díky oleji bude také kůžička měkká a nehty pružnější. Proto stojí za to jej použít jej před lakováním nehtů.

Citron je zase bohatým zdrojem vitamínu C, má také bělicí schopnosti, takže rozzáří nehtové lůžko. Zdravé nehty by měly být pružné, ale zároveň i tvrdé, aby dobře plnily svou ochrannou funkci. Olivový olej dodá nehtům pružnost, zatímco citrón zpevní nehtové lůžko. Vyživené nehty budou mít také menší sklon k lámání.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak postupovat při přípravě masky?

K přípravě masky budete potřebovat malou misku, sklenici olivového oleje a lžičku citronové šťávy. Smíchejte všechny ingredience dohromady. Potom si nehty namočte na zhruba patnáct minut do této lázně. Po uplynutí této doby vetřete olej do nehtového lůžka a okolní pokožky a přebytečnou masku opláchněte teplou vodou. Pokud nemáte čas na 15minutovou masku na nehty, můžete masku vetřít jen do nehtového lůžka, což krátkodobě nehty také povzbudí a posílí. Je však důležité tento postup pravidelně opakovat.

Pozor na úpravu nehtů

Pokud chcete udržet nehty silné a pevné, je také nesmírně důležité je správně upravovat. Klíčové je zejména správné pilování. Jak postupovat? Netahejte s pilníkem tam a zpátky, ale vždy pilujte jen v jednom směru. Nikdy si také nehty nepilujte po koupeli či sprše, kdy jsou měkké a mohou se daleko snadněji lámat.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/beauty/easy-diy-nail-masks-salon-finish-at-home-article-192372