Slimáky odpudí ze zahrady vůně určitých rostlin, pivo je chytí do pasti

Blíží se léto a s ním také sezóna slimáků na zahradě. Tito oškliví živočichové požírají listy i kořeny rostlin a zanechávají za sebou nevzhlednou slizovou stopu. Každý zahradník chce vědět, jak se jich efektivně zbavit, aniž by bylo nutné používat chemii. Ta může být velmi nebezpečná pro domácí mazlíčky i malé děti, které se pohybují po zahradě. Dnes se podíváme na domácí prostředky, které jsou jednoduché, levné a velmi účinné.

Jaké rostliny slimáci nesnáší?

Většina škůdců nesnese určité rostliny nebo jevy, které jsou pro ně velmi nepříjemné, a snaží se držet od nich daleko. Slimáci nemají rádi slunce, a proto se obvykle objevují po deštivých dnech. Potkat je můžete nejen na zahradě, ale také na terase. Slimáci se obvykle drží kolem rostlin, kde mají stín a vyšší vlhkost.

Doporučený článek:  Prášky na spaní jsou zbytečné. Dobře usnout pomůžou bylinky i chmelová tinktura

Slimákům ale „nevoní“ dlouhokvetoucí letní rostliny, jako jsou begónie, pelargónie nebo gazánie. Nemají rádi ani kapradiny, medonosné rostliny, brusinky, pomněnky nebo řebříček. Slunečnice, máta nebo fialky by na vaší zahradě také neměly chybět. Tyto rostliny je budou odpuzovat, protože mají výraznou vůni, kterou slimáci nesnáší.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojujte se slimáky pomocí piva!

Existuje mnoho způsobů, jak můžete se slimáky na zahradě bojovat. Dobrou metodou je vytvoření zábrany bylinkami, jako je levandule, česnek nebo majoránka. Hřebíček, šater nebo pryšec se k záhonům budou také skvěle hodit. Použít můžete kávovou sedlinu se skořicí, protože má intenzivní vůni, kterou slimáci nemají rádi. Velmi oblíbenou metodou je ale také použití piva a právě na tento způsob se nyní podíváme.

Doporučený článek:  Při užívání léků je nutné dodržovat pravidla. Jinak se mění v nebezpečné jedy

Recept na pivní past

Potřebovat budete středně velkou plastovou nádobu. Do země vykopejte díru hlubokou dostatečně na to, aby se tam nádoba vešla a přečnívala jen 1 cm nad zem. Do nádoby nalijte 200 ml piva. Počkejte, až se v nádobě objeví první slimáci, a jednou za čas nádobu vylijte. Do pasti pravidelně přidávejte čerstvé pivo, abyste měli lákadlo pro slimáky neustále připravené.

Zdroj: https://www.abc.net.au/gardening/factsheets/top-tip---snail-control/10975154