Správná zálivka je pro orchideje klíčová. Stačí se řídit několika pravidly a krásně pokvete každému

Pokud někdo udělá seznam rostlin, které nejčastěji zdobí naše parapety, pak se orchideje určitě řadí na vysoké místo. Není to překvapující, protože tyto rostliny se pyšní svěžím vzhledem a hojně kvetou i přes minimální úsilí. V létě si však tyto rostliny zaslouží osobitou péči.

Co potřebujeme vědět o tomto květu

Orchideje jsou jednou z těch rostlin, které je obtížné zaměnit za jinou. Naše oči hned přitáhnou krásné květy, které rostou na dlouhých stoncích. V přírodních podmínkách rostou v tropickém podnebí, které je teplé a vlhké. Zajímavé však je, že orchideje často rostou na kůře jiných stromů a díky vzdušným kořenům odebírají vlhkost z prostředí. Může se tedy zdát, že tato rostlina bude na pěstování náročná.

Doporučený článek:  Při přesazování rostlin hraje důležitou roli denní doba

Skutečnost je však taková, že nepotřebuje mnoho. Světlý parapet, průhledný květináč, který potřebuje vlhkost, zalévání a občasné hnojení. To je všechno. Orchideje jsou velmi velká rodina, má několik tisíc odrůd, ale v domácím pěstování známe několik nejpopulárnějších. Dokonce i laik v pěstování květin se dokáže vyrovnat s jejich péčí, pokud si zapamatuje několik nejdůležitějších zásad.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné zalévání

V létě musíte dbát na správné zalévání těchto květin. Máte-li orchidej v květináči, pak je třeba ji zavlažovat častěji v létě, ale ne moc. Příliš mnoho vody nahromaděné v květináči podporuje tvorbu plísní a hnilobu, což může vést ke smrti orchideje. Můžete si vybrat ze dvou způsobů zalévání. Tradiční zalévání je to, kdy nalijete vodu přímo do květináče, počkáte několik minut a poté zbylou vodu vylijete.

Doporučený článek:  Při správném praní a sušení nebude prádlo nutné žehlit

Orchidejím můžete připravit i koupel. Rostlinu spolu s květináčem ponořte do kbelíku se stojatou vodou, namočte ji na 30 minut a poté ji vyjměte a nechte stéct přebytečnou vodu. Mějte na paměti dvě důležité věci. Za prvé musí mít květináč pořádné drenážní otvory a za druhé musí mít voda pokojovou teplotu. Orchidej zalévejte tehdy, když si všimnete, že její kořeny mají šedivou barvu.

Zdroj: https://www.costafarms.com/get-growing/news/how-to-water-your-orchid