Stříbrné šperky jsou nejkrásnějším doplňkem. Jednoduchá péče udrží jejich dokonalý lesk po dlouhé roky

Péče o šperky je podle mnoha lidí velmi náročná a nákladná. Opak je pravdou. Stříbrné šperky můžete vyčistit velmi jednoduše a levně. Stačí, když se spolehnete na domácí prostředky a rady našich babiček, které se o vše dokázaly starat velmi jednoduše a za velmi nízkou cenu. Nabídneme vám hned několik možností, jak můžete své stříbrné šperky důkladně vyčistit.

Čištění hliníkovou fólií a jedlou sodou

V první řadě si připravte misku a vyložte ji alobalem. Vložte doprostřed šperky. V samostatné nádobě smíchejte sůl a horkou vodu. Nalijte roztok na šperky a nechte působit po několik hodin. Můžete nechat klidně přes noc. Ráno nebo po pár hodinách šperky vyjměte z misky, opláchněte tekoucí vodou a osušte pomocí utěrky z mikrovlákna.

Jedlá soda je univerzální čistič téměř na všechno. Stříbro není žádnou výjimkou. Připravte si šperky a poté si nachystejte speciální roztok. Smíchejte jeden litr horké vody, lžičku jedlé sody a lžičku octa. Tato směs bude dokonale fungovat. Důkladně promíchejte a ponořte šperky do tekutiny. Nechte 15 minut působit, opláchněte pod tekoucí vodou a osušte hadříkem z mikrovlákna.

Zdroj obrázku: Freepik

Údržba stříbra zubní pastou a pastou z bramborové mouky

K čištění stříbra můžete klidně použít i zubní pastu. Stačí i velmi malé množství. Zčernalé šperky potřete zubní pastou a nechte působit. Nijak šperk nedrhněte, abyste nepoškodili jeho povrch. Nakonec šperky jen opláchněte pod tekoucí vodou a otřete měkkým hadříkem. Uvidíte, že budou nádherně čisté, ale musíte nechat zubní pastu působit po dostatečně dlouhou dobu.

Poslední možností je speciální pasta z bramborové mouky. Smíchejte dvě sklenice bramborové mouky v půl sklenici studené vody. Vznikne velmi hustá pasta, kterou použijte na leštění stříbrných šperků. Jedná se o časově náročný proces, ale vyčistíte díky tomu usazeniny a šperky získají zpět svůj nádherný lesk.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-silver-jewelry