Surfinie poděkují za dostatek slunce, zálivky a živin

Podobně jako muškáty i surfinie patří ke krásným květinám, které dovedou nádherně dekorovat balkony i zahrady. Na rozdíl od muškátů ale mají vysoké nároky na péči a je potřeba přesně vědět, jak se o ně starat. My vám poradíme, jak na to.

Surfinie je ideální pěstovat v truhlících či v závěsných květináčích. Ty by měly být také dostatečně velké, protože v letním období jejich výhonky dosahují značné délky. Surfinie mají rády hodně světla, tudíž je dobré umístit je na jižní nebo západní balkon, prostě tam, kde budou mít celodenně co možná nejvíce světla.

Doporučený článek:  Neuklizený pokoj se stal skladištěm, kde nebylo k hnutí. Odvážná žena a spící přítel se pustili do nemožného

Jakou půdu zvolit?

Podobně jako u muškátů je dobré koupit půdu dobře propustnou a bohatou na živiny. Pokud ji chcete pořídit v zahradnictví nebo hobbymarketu, je dobré koupit přímo zeminu pro muškáty nebo balkonové květiny.

Jak správně hnojit?

Hnojení by se mělo provádět jednou do týdne. Rostliny potřebují dostatek živin, a proto je právě hnojení klíčovým krokem v péči o květiny. Hnojivo se vyplatí přimíchat do substrátu ve formě granulí a následně můžete pravidelně přihnojovat rozpustným hnojivem.

Doporučený článek:  Medové masky pro všechny typy vlasů, vraťte svým vlasům krásu a bohatost!
Zdroj obrázku: Freepik

Jak zalévat?

Tyto rostliny mají vláhu opravdu rády, a proto neuděláte krok vedle, když jim pořídíte samozavlažovací truhlíky. Tyto truhlíky umožňuji rostlině čerpat vodu postupně a regulovat si hydrataci podle vlastních potřeb.

A co v zimě?

Jakmile začne být venku chladno, uložte surfinie do světlé a chladné místnosti, přestaňte tak často zalévat a nepoužívejte žádná hnojiva. Pokud se vám povede je přezimovat, na začátku nové sezony si je můžete snadno namnožit řízkováním.

Jak je chránit před chorobami?

Surfinie nejčastěji postihuje padlí. Proto je vhodné květiny preventivně ošetřit postřikem, který lze snadno zakoupit v každém dobrém květinářství či zahrádkářství. Mezi škůdce, kteří květiny občas napadají, patří mšice, ale ty dovedou zlikvidovat skutečně všechno.

Zdroj: https://www.nature-and-garden.com/gardening/surfinia.html