Šváby z domova vyženou některé přírodní vůně

Švábi obvykle v lidech vyvolávají pocit znechucení a velké nepohodlí. Jejich jediným nebezpečím však nejsou reakce okolí, ale bakterie a viry, které přenášejí. Ty mohou být pro člověka nebezpečné. Pokud tedy na tyto nezvané hosty v domě narazíme, je třeba co nejdříve přijmout veškerá opatření, která je zase vyženou pryč. Pomohou vám v tom některé domácí prostředky.

Proč se švábi stahují do našich domovů?

Švábi se do domů a bytů stahují především kvůli snadno dostupné potravě. Jedí zbytky jídla, které lidé vyhazují nebo nechávají ležet na lince, takže pokud se chcete jejich návštěvám vyhnout, důkladně ukliďte domácnost a nenechávejte zde nic, co by je mohlo přitahovat. Pokud už šváby v domě máte, vyzkoušejte domácí ekologické a levné způsoby, jak se jich zbavit.

Tento hmyz nesnáší pach bobkového listu. Proto koření rozmístěte na místa, kde jste šváby spatřili. Pokryjte jím všechna zákoutí – pod sporákem, pod dřezem nebo kolem odpadkového koše. Podobně bude působit citronová šťáva smíchaná s malým množstvím vody. Směs nastříkejte na místa, kde se švábi pohybují. Kyselé prostředí škůdce zaplaší a navíc dezinfikuje povrch, po kterém chodili.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyplašte je octem

Dalším účinným prostředkem je ocet s pár kapkami mátového oleje přelitý do rozprašovače. Aplikujte postřik na všechna místa, kde se švábi mohou skrývat, zejména v koupelně. Pokud máte doma sušenou cibuli nebo česnek v prášku, můžete je rovněž použít a rozsypat kolem míst, kde se zdržují nejčastěji. Pro zvýraznění vůně je dobré přimíchat i jiné koření.

Majitelé koček doma dost možná pěstují šantu kočičí, aromatickou bylinku, která na kočičí mazlíčky působí doslova jako droga. Švábi na ni ovšem mají jiný názor, její vůni nesnáší. Umístěte sušenou šantu do vzdušných sáčků a zavěste je do skříněk, kde skladujete potraviny. Nezapomeňte šantu pravidelně vyměňovat, aby její aroma dokázalo účinně zastrašit škůdce.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/