Tablety pro čištění toalety si lze vyrobit z přírodních prostředků

Koupelnu bychom pravidelně měli udržovat v čistotě, a to nejen kvůli tomu, aby hezky vypadala. Důležité je také naše zdraví, které bychom si měli hýčkat. Proto je dobré přemýšlet nad tím, jaké prostředky na čištění koupelny používáte. Na čištění záchodu je dobré pořídit si domácí prostředky, které nejsou agresivní a navíc neznečišťují ani životní prostředí. Jaké suroviny z domácnosti můžete na čištění toalety použít?

Na toaletě často najdete skvrny

Odolné skvrny jdou většinou velmi těžko odstranit a kolikrát si s nimi neporadí ani nakoupené prostředky, které slibují zázraky. Na čase je tedy zkusit domácí přípravky, které jsou levné, snadno dostupné a občas dokážou vyčistit takové skvrny, u kterých byste v to nedoufali. Navíc vám ušetří čas, protože fungují a vy nebudete drhnutím trávit celé hodiny. Proč se ale na toaletě objevují usazeniny?

Je to dané především tvrdou vodou, kterou splachujeme. Důvodů ale může být mnohem více. Pravidelným čištěním toalety zamezíte vzniku nejen vodního kamene, ale také dalších nečistot, které by se vám mohly dostat do těla. Jak často tedy záchod čistit a jaké prostředky na to použít? Zkusit můžete bílý ocet, který má nejen dezinfekční účinky, ale také bojuje proti bakteriím. Do něj pak můžete přidat i kyselinu citronovou, která přinese svěží vůni.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobit si můžete domácí tablety

Není nic jednoduššího než si vyrobit domácí tablety, které jen vhodíte do toalety, a ta bude zářit čistotou. Co všechno budete na výrobu potřebovat? Zase pouze to, co najdete doma. Jedlou sodu, kyselinu citronovou a také trochu vody. Kvůli vůni můžete přidat oblíbený esenciální olej nebo prostředek na nádobí.

V misce pak smíchejte jedlou sodu a kyselinou ve stejném poměru. Zalijte vodou tak, aby vznikla kaše. Tou budete plnit formy na led. Teď můžete přidat ještě olej nebo prostředek na mytí nádobí. Nalijte do formiček a nechte přes noc venku, ať ztvrdnou. Poté už je stačí skladovat ve sklenici a máte pokaždé po ruce prostředek na toaletu, který jen vhodíte dovnitř.

Zdroj: https://livesimply.me/clean-disinfect-toilet-bowl-naturally/