Teplá koupel vyřeší téměř jakýkoli problém. Uleví při bolestech, nachlazení i nemocné pokožce

Léčebnou koupel si můžete připravit i u sebe doma. Z čeho? Na bolavé klouby nejlépe pomůže solanka. Potřebovat budete kilogram jodobromové soli. Vanu naplňte do poloviny vodou o teplotě okolo 38 °C, následně přidejte sůl. Během koupání vodu jemně vtírejte do bolavých kloubů a svalů. Koupel by měla trvat asi patnáct minut. Po opuštění vany pokožku v místě bolesti neotírejte ručníkem, ale nechte přirozeně uschnout.

Bramborový škrob na atopický ekzém

Při atopické dermatitidě nebo alergii rozřeďte sklenici bramborového škrobu v litru studené vody. Pak uvařte další tři litry vody a za intenzivního míchání do ní roztok přilijte, měla by vzniknout hmota podobná želé. Nalijte do teplé koupelové vody. Pokud trpíte neuralgií, nasypte do plátěného sáčku 100 gramů mletého hořčičného semínka. Na chvíli sáček ponořte do vany s teplou vodou a poté se v ní vykoupejte.

Doporučený článek:  Ovesné vločky jsou nejlepším začátkem dne. Na dlouhou dobu zasytí a prodlouží mládí

S lupénkou zatočí lněné semínko. Do velkého hrnce nasypte sklenici semínek a zalijte pěti litry vody. Přiveďte vše k varu a za stálého míchání patnáct minut vařte. Vzniklé želé nechte vychladnout a přidejte ho do vany s vlažnou vodou. Důkladně promíchejte. Dopřejte si čtvrthodinovou koupel třikrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Nadměrné pocení zastaví dubová kůra

Pokud vás trápí hyperhidróza, která se projevuje nadměrným vylučováním potu, budete potřebovat dubovou kůru. Vezměte asi čtyři polévkové lžíce a zalijte je dvěma litry vroucí vody. Vařte na mírném ohni asi dvacet minut. Poté odvar sceďte a zchlaďte. Nalijte do vany o teplotě 38 °C. Doba koupele by neměla přesáhnout čtvrt hodiny.

Doporučený článek:  Pití kávy v určitou hodinu zaručí příval energie a nejlepší účinky. A nabízí mnohem víc

Bojujete s nachlazením? Vezměte dvě lžíce nastrouhaného kořene zázvoru a zalijte je litrem vody. Vařte pod pokličkou asi pět minut, následně celý odvar přefiltrujte a nalijte do vany s teplou vodou. Koupejte se deset až patnáct minut těsně před spaním. Tuto koupel byste neměli zkoušet, pokud máte horečku, jelikož vaše tělo ještě víc prohřeje.

Zdroj: https://www.shondaland.com/live/body/a32715181/the-ancient-and-healing-ritual-of-baths/