Tmavý byt nemusí být smutný. Některým rostlinám se v temném koutě bude náramně líbit

Pokojové rostliny jsou krásnou dekorací nejen bytů, ale také našich domů. Ne všechny ale potřebují dostatek světla a tepla. Rostliny, které jsou vhodné do tmavých místností, ještě možná tolik neznáte, ale určitě jich existuje velká spousta. Některé z nich si představíme, protože dekoraci v podobě květiny můžete mít také v koupelně nebo chodbě, kam nedosáhne tolik světla.

Jaké rostliny si můžete koupit do tmavých místností?

Rostliny, které jsou nejen zajímavé svým vzhledem, ale také tím, že snesou nedostatek světla nebo tepla. To je například trojlístek, který má zajímavý vzhled. Nepotřebuje světlo, hodí se do tmavých chodeb, ale pozor, nesnese průvan. Hodí se i pro začínající pěstitele, protože nepotřebuje pravidelnou zálivku. Další možností je kalatea. Má vícebarevné listy, měří asi 50 centimetrů a má ráda stín. Potřebuje vlhkou půdu, ale nevyžaduje častou zálivku.

Doporučený článek:  Vodní kámen i skvrny budou provždy minulostí. Víc než drahé prostředky pomůže jediné ovoce

Pepřinec patří mezi rostliny, které jsou zajímavé svými listy. Není to velká květina, proto se hodí i do malých místností. Má ráda polostín a rozptýlené světlo. Její substrát by měl být vlhký a prodyšný. Okřídlený květ je oblíbená rostlina, která má velmi zajímavé květenství. Má bílé květy na dlouhých výhoncích. Krásně voní a svým tvarem připomíná křídla. Je to nenáročná rostlina, které stačí kropení listů.

Zdroj obrázku: Freepik

Hoja si poradí i v náročnějších podmínkách

Hoja není tolik známá rostlina, nicméně nevadí jí sluneční paprsky, i když má raději tmavé místnosti. Rostlina má silné listy, které jsou velmi malé. Její květy vám zase připomenou hvězdy. Patří mezi nenáročné rostliny, které potřebují kvalitní hnojivo a také časté zalévání. Sluneční světlo jí nedělá dobře, proto se hodí do tmavých místností.

Doporučený článek:  Skvrny od potu jsou odolné, vyčistit se ale nechají. Stačí smíchat správné věci

Zamiokulkas je známější rostlina. Hodí se pro ty, kteří na květiny často zapomínají. Nevyžaduje časté zalévání a je velmi podobná kapradině. Má lesklé listy, které vypadají jako peří. Není to květina, které by se líbilo v úplné tmě. Potřebuje i trochu slunce, nicméně i v horších podmínkách si poradí.

Zdroj: https://www.aerifyplants.com/post/10-low-light-houseplants-perfect-for-dark-rooms