V mikrovlnné troubě budou houby usušené už za půl hodiny

Milujete sbírání a následnou konzumaci hub a chcete si nějaké usušit na zimu? Pokud nemáte sušičku, možná bude celý proces o něco složitější, i tak si ale můžete snadno poradit. Můžete využít hned několika způsobů, jak si houby usušit a jejich chuť si užít také během zimních měsíců. Někteří lidé používají tradiční postupy, kdy se houby nakrájí a dají sušit na noviny nad topení nebo kamna.

Proč je vhodné houby usušit?

Sušené houby mají místo snad v každé kuchyni, ale na každý je jejich milovníkem. Sušené houby se pak hodí například do omáček nebo polévek. Houby si můžete snadno usušit nejen na slunci, ale také v sušičce ovoce. Pokud ji ale nemáte, musíte si poradit jinak. Hodit se tak bude obyčejná trouba. Sušit můžete nejen hřiby, ale také další druhy hub, které jsou jedlé.

Doporučený článek:  Triky, jak vyčistit těžko dostupné prostory

Jestliže máte houby na sušení vybrané, už moc nechybí k tomu, aby přišlo samotné sušení. Musíte houby pořádně očistit, dávejte si pozor také na červy. Nikdy nepoužívejte vodu, ale pouze navlhčený hadřík. Použít můžete také menší nožík nebo kartáček na zuby. Malé houby pak můžete sušit celé, ty větší ale nakrájejte, protože se tím zkrátí proces sušení. Jestliže budou přesušené, vyhazovat je nemusíte, budou se hodit na výrobu práškového koření.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak houby usušit?

Můžete si vybrat z několika variant, jak houby usušit bez použití sušičky. Mnoho lidí dává přednost sušení na slunci nebo na čerstvém vzduchu. Houby pak stačí rozložit na noviny a dát na vhodné místo. Tento způsob se ale nehodí do domácností, kde jsou zvířata nebo malé děti. Houby můžete usušit také v troubě. Stačí je dát na plech, teplotu vhodně nastavit a poté už jen sledovat, jak se houby suší.

Doporučený článek:  Rostliny doma nemusí být v bezpečí. Nebezpečné mšice zahubí běžné kuchyňské přísady

Využít k tomu můžete také mikrovlnnou troubu. I v tomto případě je nutné houby očistit, nakrájet na menší plátky a poté mikrovlnku nastavit na 100 W a vložit do ní houby. Nechte sušit několik minut, počkejte, houby zkontrolujte a pokračujte v sušení tak dlouho, dokud nebudete spokojení. Sušení podle některých netrvá ani půl hodiny. Navíc tato metoda v houbách zanechá vůni i chuť.

Zdroj: https://moralfibres.co.uk/how-to-dry-mushrooms-in-the-oven/