Tyhle urychlovače hubnutí má každý doma. Pravidelné pití rozhýbe metabolismus a vrátí tělo do kondice

Plavková sezóna tu bude už za pár měsíců, proto se stále více lidí uchyluje k radám, jak zhubnout na poslední chvíli nebo vyladit svou formu. Za kily navíc stojí povětšinou špatné stravovací návyky a nedostatek pohybu, proto je vhodné změnit svůj dosavadní životní styl. Roli hraje i pitný režim, který by měl sestávat především z pitné vody a bylinkových čajů. Až poté se doporučuje urychlit proces hubnutí pomocí různých nápojů, které stimulují metabolismus nebo odbourávají tuky. Které to jsou?

Základem pitného režimu je voda

Prvním zázračným nápojem je obyčejná voda. Po jejím vypití se nehubne, ale je důležitým činitelem při hubnutí a při kontrole tělesné hmotnosti. Dehydratace totiž vede k ukládání vody v těle, způsobuje vznik otoků a dochází ke zdravotním obtížím i zpomalení metabolismu. Základem je vypít dva litry vody denně, lze ji dochutit citronem nebo čerstvou mátou.

Čaje zbaví toxinů

Patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě a obsahuje látku, která stimuluje trávení. Řeč je o čaji, který obsahuje thein i flavonoidy, sloučeniny likvidující volné radikály. Kromě toho čaj pomáhá zbavovat tělo toxinů. Pravidelné pití zeleného čaje pomáhá při hubnutí, protože zlepšuje chod střev a práci žaludku, k tomu oddaluje proces stárnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zeleninové a ovocné šťávy plné vlákniny

K vysněné postavě přispívá i pití různých zeleninových nebo ovocných šťáv, které však musí být připraveny v mixéru nebo odšťavňovači ve stylu smoothie, tedy včetně rozmixované dužniny, která obsahuje cennou vlákninu. Je to vláknina, která pomáhá regulovat činnost střev a napomáhá odstranit střevní usazeniny, k tomu přináší pocit sytosti. Šťávy se doporučuje pít během dne, aby mohlo tělo obsaženou fruktózu fyzickými aktivitami zpracovat.

Bylinky pro zlepšení metabolismu

Bylinné odvary nebo čaje pomáhají s mnoha různými zdravotními neduhy, ale také s hubnutím a se zrychlením metabolismu. Účinně čistí střeva, ledviny i játra a zbavují nadbytečné vody. Velmi vhodné je použití bylin, jako je kopřiva, citronová tráva, máta, fenykl nebo pampeliška.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/health/diet-nutrition/weight-loss-drinks