Tyhle urychlovače hubnutí má každý doma. Pravidelné pití rozhýbe metabolismus a vrátí tělo do kondice

Plavková sezóna tu bude už za pár měsíců, proto se stále více lidí uchyluje k radám, jak zhubnout na poslední chvíli nebo vyladit svou formu. Za kily navíc stojí povětšinou špatné stravovací návyky a nedostatek pohybu, proto je vhodné změnit svůj dosavadní životní styl. Roli hraje i pitný režim, který by měl sestávat především z pitné vody a bylinkových čajů. Až poté se doporučuje urychlit proces hubnutí pomocí různých nápojů, které stimulují metabolismus nebo odbourávají tuky. Které to jsou?

Doporučený článek:  Živý plot potřebuje pravidelně stříhat. Zůstane hustý a odolá nepřízni počasí

Základem pitného režimu je voda

Prvním zázračným nápojem je obyčejná voda. Po jejím vypití se nehubne, ale je důležitým činitelem při hubnutí a při kontrole tělesné hmotnosti. Dehydratace totiž vede k ukládání vody v těle, způsobuje vznik otoků a dochází ke zdravotním obtížím i zpomalení metabolismu. Základem je vypít dva litry vody denně, lze ji dochutit citronem nebo čerstvou mátou.

Čaje zbaví toxinů

Patří mezi nejoblíbenější nápoje na světě a obsahuje látku, která stimuluje trávení. Řeč je o čaji, který obsahuje thein i flavonoidy, sloučeniny likvidující volné radikály. Kromě toho čaj pomáhá zbavovat tělo toxinů. Pravidelné pití zeleného čaje pomáhá při hubnutí, protože zlepšuje chod střev a práci žaludku, k tomu oddaluje proces stárnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zeleninové a ovocné šťávy plné vlákniny

K vysněné postavě přispívá i pití různých zeleninových nebo ovocných šťáv, které však musí být připraveny v mixéru nebo odšťavňovači ve stylu smoothie, tedy včetně rozmixované dužniny, která obsahuje cennou vlákninu. Je to vláknina, která pomáhá regulovat činnost střev a napomáhá odstranit střevní usazeniny, k tomu přináší pocit sytosti. Šťávy se doporučuje pít během dne, aby mohlo tělo obsaženou fruktózu fyzickými aktivitami zpracovat.

Doporučený článek:  Alobal se doporučuje nahradit jinými variantami

Bylinky pro zlepšení metabolismu

Bylinné odvary nebo čaje pomáhají s mnoha různými zdravotními neduhy, ale také s hubnutím a se zrychlením metabolismu. Účinně čistí střeva, ledviny i játra a zbavují nadbytečné vody. Velmi vhodné je použití bylin, jako je kopřiva, citronová tráva, máta, fenykl nebo pampeliška.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/health/diet-nutrition/weight-loss-drinks