Účinky čajovníkového oleje lze využít na pokožku i v domácnosti

Znáte čajovníkový olej? Lidé ho používají již od 18. století a k nám se dostal díky mořeplavci Jamesi Cookovi. Ten si všiml léčivých vlastností, které tento olej má. Využívali ho pak námořníci s kožními problémy. Ale není to jediné, co umí. Odstraní účinně také nečistoty nebo plísně. Můžete ho tak využít také vy.

Jaké má čajovníkový olej vlastnosti?

Čajovníkový olej patří mezi suroviny, které vyléčí skoro každé onemocnění. Navíc ho můžete použít při úklidu celé domácnosti. Můžete se s jeho pomocí ochránit například před kožními nemocemi a dobře působí také proti vosám. Jaké další léčivé vlastnosti u něj najdete? Dokáže čistit, hojit a také odstraňuje plísně například z koupelny nebo stěn.

Doporučený článek:  Ústní voda nabízí široké možnosti využití pro krásu i čistý domov. Tyhle triky si zamilujete

Čajovníkový olej je navíc pro lidi bezpečný a mohou ho tak používat také malé děti. Můžete ho užívat nejen tak, že si ho budete mazat na tělo, ale můžete ho také pít. Urychlí hojení ran, také má antibakteriální vlastnosti. Můžete s ním vyléčit i kašel nebo chrapot. V obchodech ho najdete v různých formách – slouží k inhalaci nebo jako přípravek k čištění obličeje ve spojení s kokosovým olejem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete čajovníkový olej využít v domácnosti?

Čajovníkovým olejem se můžete zbavit plísní v celé domácnosti. Navíc je to olej, který za sebou nebude nechávat mastné skvrny, takže se hodí také na okna. Dobře odstraní nečistoty a špínu z každého povrchu. Jestliže máte doma nábytek nebo jiné materiály napadnuté plísní, můžete si pomoci právě pomocí čaje.

Doporučený článek:  Kávová sedlina není žádný odpad. Podpoří rostliny v růstu a vyřeší nepříjemné pachy

Vyrobit si ho sami doma nemůžete, protože je to velmi náročný proces. Koupit si malou lahvičku ale není žádný problém, bude stát jen několik desítek korun. Čajovníkový olej je citlivý na světlo, proto ho vždy najdete v tmavých lahvičkách. Skladujte ho na tmavých místech. Jestliže se přeci rozhodnete si ho doma připravit, může vás těšit, že budete mít domácí produkt, který je šetrný k životnímu prostředí.

Zdroj: https://www.womansday.com/home/organizing-cleaning/g1929/extraordinarily-handy-uses-for-tea-tree-oil/, https://www.womansday.com/home/organizing-cleaning/g1929/extraordinarily-handy-uses-for-tea-tree-oil/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/262944, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/, https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-tea-tree-oil/art-20364246