Ucpaný záchod nemusí skončit katastrofou. Doma najdete pomoc, která funguje

Ucpaný záchod se bohužel velmi špatně čistí. Nepůjde vám spláchnout, navíc se k odpadu musíte probojovat. Množí se v něm bakterie a je zdrojem nepříjemného zápachu. Je tak nutné ucpaný odpad co nejdříve vyřešit. Jak si poradit pomocí domácích metod a jak preventivně čistit toaletu, abyste problém s ucpáním už nemuseli řešit?

Problém s ucpaným odpadem? Dbejte na prevenci

S ucpaným záchodem se možná setkal každý z nás. Je to problém, který se objeví velmi snadno, možná z důvodu, že jste použili spoustu toaletního papíru nebo jste do záchodu hodili něco, co tam nepatří. Ucpat ho mohou nejen vlasy nebo vlhčené ubrousky, ale někteří lidé do něj hází také zbytky jídel nebo slupky od brambor. Jedno je jisté – po čase se skutečně stane, že se toaleta ucpe.

Doporučený článek:  Zubní pasta dokáže rozzářit nejen náš úsměv. Žádné skvrny proti ní nemají šanci

Naštěstí existují domácí způsoby, kterými si můžete pomoci. Nebudete k tomu potřebovat žádné těžké náčiní ani prostředky z drogerií, které jsou většinou drahé a neúčinné. Samozřejmě pokud nepomohou domácí prostředky, můžete sáhnout po chemii. Nezapomínejte po jejím použití toaletu dezinfikovat a vyčistit. Někteří lidé si rovnou volají instalatéra, ale většinou si poradíte sami.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a ocet – pomocníci v domácnosti

Zkuste například recept z jedlé sody a octa. Do toalety dejte několik lžic jedlé sody a zalijte octem. Po pár minutách spláchněte a zkontrolujte, jestli tato metoda skutečně funguje. Pokud bydlíte ve starém domě, který má ještě staré potrubí, možná budete mít o něco těžší práci.

Doporučený článek:  Plíseň ohrožuje nejen staré domy. Rychlé řešení předejde horším následkům

Pomoci si můžete také s lahví. Ta si účinně poradí s ucpaným záchodem. Připravte si plastovou lahev od minerálky, odřízněte spodní část a na několika místech nařízněte. Zavřete lahev a držte ji. Přitom ji zasuňte do záchodu a pohybujte nahoru a dolů. Lidé, kteří vyzkoušeli tuto metodu, jsou nadšení, protože skutečně funguje. Prostředek na mytí nádobí můžete také použít na čištění toalety.

Zdroj: https://bfplumbingbayarea.com/blog/7-ways-unclog-toilet/