Ukrutným bolestem může být konec. Patní ostruhy pomůže vyléčit kouzelný prášek z kuchyně

Patní ostruhy mohou velmi zkomplikovat život. Naštěstí je tady jedlá soda, která se neomezuje pouze na kuchyni. Mimo to s ní můžete také uklidit celou domácnost nebo pomůže právě při patních ostruhách. Mnoho lidí netuší, jak ji mohou využít, a proto přinášíme článek, který vám pomůže zjistit, na co všechno se jedlá soda hodí a jak pomůže proti bolesti.

Jaké jsou první příznaky patních ostruh?

Patní ostruha je onemocnění, které může vzniknout kvůli neléčenému zánětu. Vápenaté usazeniny pak vedou k tvorbě extra kostní tkáně. Na první pohled nemusí být viditelné, vidět je mohou pouze lékaři na rentgenových snímcích. Proto ani nejsou spojované s nějakým onemocněním. Patní ostruhy jsou ale velmi bolestivé. Dolní část nohou bude velmi trpět, pokud jim nedopřejete dostatek péče.

Doporučený článek:  Místo cukru patří do kávy kardamom. Exotické koření zničí rakovinotvorné buňky v těle

Jaké jsou příčiny vzniku patních ostruh? Nejčastěji se objevují u lidí mezi 40. a 60. rokem. Neznamená to ale, že se nemohou objevit také u mladších nebo mnohem starších lidí. Po dlouhém sezení můžete mít problém, který se objeví také v případě, že vstáváte z postele. Jestli pravidelně běháte nebo chodíte po tvrdých površích, patní ostruhy se objeví s o to větší pravděpodobností.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete použít jedlou sodu na patní ostruhy?

Domácí léčbou si můžete pomoci od bolesti, kterou patní ostruhy způsobují. Někdo vám poradí konzultaci s lékařem, než k němu ale zajdete, vyzkoušejte jedlou sodu, která může napravit spoustu problémů. Jak ji použít k léčbě a jaké má vlastnosti? Jedlou sodu můžete aplikovat hned několika způsoby. Vyrobit si můžete například pastu z jedlé sody.

Doporučený článek:  Řebříček by si měla do zásoby natrhat každá žena. Nepříjemné problémy zázračně zmizí

Smíchejte sodu s vodou, aby vznikla hustá pasta. Naneste na paty a nechte působit několik minut. Jedlou sodu můžete také přidat do koupele, která pomůže odstranit patní ostruhy. Nejen jedlá soda, ale také jablečný ocet nebo jiné produkty z kuchyně mohou pomoci.

Zdroj: https://www.lybrate.com/topic/7-ways-to-treat-heel-spurs-bfbb/2107de9e36c38cf356805746162fbad2, https://food.ndtv.com/health/7-natural-home-remedies-for-heel-spurs-to-relieve-the-pain-1659362, https://www.medicalnewstoday.com/articles/320411, https://www.portea.com/physiotherapy/heel-spur-causes-symptoms-and-treatments-you-can-do-at-home/, https://www.webmd.com/pain-management/heel-spurs-pain-causes-symptoms-treatments, https://timesofoman.com/article/58364-home-remedies-for-heel-spur