Ústní voda nabízí široké možnosti využití pro krásu i čistý domov. Tyhle triky si zamilujete

Tato neobvyklá použití ústní vody mnoho lidí překvapí. Kromě toho, že tato voda osvěží náš dech, má také vynikající dezinfekční vlastnosti. Jedna z populárních značek ústních vod se zpočátku prodávala jako antiseptikum používané v chirurgii a i dnes můžeme tento přípravek využít i jinak než k vyplachování úst. Především se vyplatí nechat v ní přes noc namočený kartáček k jeho vydezinfikování.

Na vlasy i bolest v krku

Ústní voda účinně bojuje s lupy, jelikož má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Hlavu stačí opláchnout směsí z jednoho dílu ústní vody a čtyř dílů kohoutkové vody. Pokud vás trápí bolest v krku, můžete vodu použít jako kloktadlo, brzy se vám uleví. Dále je možné ústní vodu aplikovat k rychlejšímu hojení puchýřů.

Doporučený článek:  Staré kuchyňské utěrky mohou znovu zářit čistotou. Olejová lázeň je dokonale vybělí

Nepříjemné pachy z pračky odstraní půl šálku ústní vody, kterou přidáte k praní. Vyberte ale bezbarvou tekutinu, která neobarví prádlo. Sklenice ústní vody nalitá do záchodové mísy a ponechaná půl hodiny osvěží toaletu a zbaví ji všech bakterií. Stejně tak není problém ústní vodou umýt umyvadlo, vanu, kohoutky a zrcadla v celém bytě.

Zdroj obrázku: Freepik

Místo deodorantu

Ústní voda hravě zastoupí jakýkoliv deodorant, možná ho dokonce i předčí. Pokud potřebujete, namočte do ní vatový tampon a potřete s ní podpaží. Nechte krátce působit, než se obléknete do trička. Touto vodou lze také čistit pleť, zbaví vás akné a přebytečného mazu. Stačí nalít trochu na vatový tampon a jemně pokožku jednou denně otřít. Pokud ale máte citlivou pleť, raději nejprve vyzkoušejte, jak bude reagovat, a v případě pálení obličej ihned opláchněte.

Doporučený článek:  Léky je třeba skladovat správně. Jedině pak mohou skutečně účinkovat a nezpůsobit ještě větší problémy

Zázračnou ústní vodu mohou využít ale i vaši mazlíčci. Aby je netrápily blechy, přimíchejte trochu ústní vody do šamponu pro psy a svého čtyřnohého přítele vykoupejte. Vonné esence budou působit jako odpuzovač nepříjemného hmyzu. Zároveň uklidní svědivé kousance, které už blechy způsobily, případně zklidní i vyrážku.

Zdroj: https://www.appletreesmile.com/10-uses-for-mouthwash/