Utrácet za drahé čisticí prostředky je zbytečné. Vše potřebné najdete přímo u sebe doma

Někteří lidé spoléhají na chemické prostředky, které snadno koupí v obchodě. Pokud ale doma nechcete mít žádné chemikálie, vyplatí se sledovat recepty, podle kterých si domácí prostředek na úklid a čištění můžete snadno vyrobit. Budete potřebovat jen několik surovin, které najdete doma nebo je koupíte v obchodě.

Domácí prostředky jsou účinnější než kupované

Univerzální čisticí prostředek vyrobíte velmi snadno – budete k němu potřebovat pouze dvě lžíce lihového octa, do kterých přidejte dvě lžičky boraxu, dva hrnky vody a tři kapky levandule a tea tree oleje, abyste prostředek ovoněli. Nalijte do rozprašovače a máte hotovo. K přípravě domácích prostředků budete potřebovat již zmíněný borax, který koupíte v lékárnách.

Doporučený článek:  Pozvěte podzim k sobě domů. Stylový věnec bude dokonalou dekorací, kterou vytvoříte přesně podle sebe

Hodit se bude také jedlá soda, terpentýn nebo přírodní silnice. Vyplatí se mít doma také vinný kámen, který nahradí prášek do pečiva nebo včelí vosk, který se dá také dnes snadno koupit. V drogerii pak najdete také kastilské tekuté mýdlo. Poté si můžete vyrobit prostředek na každý povrch. Na okna budete potřebovat dvě lžíce prostředku na mytí nádobí, do kterých přidejte salicylový líh a doplňte osmi sklenicemi vody. Protřepejte v rozprašovači a můžete hned použít.

Zdroj obrázku: Freepik

Snadno si vyrobíte čistič na trouby nebo prášek na čištění vany a umyvadla

Na domácí čistič trouby si připravte půl sklenice soli, čtvrt hrnku boraxu a půl hrnku jedlé sody. Smíchejte s teplou vodou a použijte k čištění trouby jemnou houbičku. Nakonec troubu opláchněte vodou a setřete přebytečnou vlhkost měkkým, suchým a čistým hadříkem. Hodit se bude také pasta na čištění litinových dřezů. Smíchejte hrnek boraxu s 1/4 hrnku citronové šťávy a namíchejte tak, aby vznikla pasta. Naneste na hadřík, natřete na špinavá místa a poté opláchněte vodou.

Doporučený článek:  Jednoduchá údržba zanechá podlahu zářivě čistou

Podlahu můžete snadno vyčistit pomocí octa. Předtím ho ale nařeďte vodou a poté už jen stačí namočit hadr na podlahu a vytřít. Ocet má dezinfekční vlastnosti a vyplatí se ho používat. Nemusíte se bát, že by vám podlaha od octa zapáchala. Jestli máte na podlaze mastné skvrny, poradí si s nimi kousky ledu, které na ně přiložte. Nevsáknou se do dřeva a bude snadné je pak vyčistit tyčinkami na zmrzlinu.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-guide-to-natural-cleaning