Užijte si hladké paty každý den. Domácí kúra pokožku chodidel dokonale zjemní

Tvrdé a popraskané paty jsou velkým problémem nejen v létě, kdy chceme nosit sandály a otevřené boty. Naštěstí existuje domácí jednoduchý a zcela přírodní způsob, jak s tímto problémem zatočit. Během zimy se stav našich pat většinou zhorší, protože nosíme uzavřené boty a tolik o svá chodidla nepečujeme. Poradíme vám, jak se o ně správně starat, abyste měli vždy krásná chodidla.

Jedlá soda je skvělá téměř na všechno

Používáte doma jedlou sodu na pečení nebo při úklidu domácnosti? Využít ji můžete také při péči o chodidla. Jedním ze zázraků pro krásné paty je oplachování jedlou sodou a solí. Stačí rozpustit dvě lžíce jedlé sody a dvě lžíce soli ve velmi teplé vodě. Chodidla do směsi namočte a nechte je namočená po dobu 20 minut. Nakonec otřete jemnou kůži na patách, abyste se zbavili odumřelé kůže.

Doporučený článek:  Vrásky na krku a v dekoltu trápí mnoho žen. Domácí peeling a masáž pokožku dokonale vyhladí

Efektivnější metodou je peeling z jedlé sody. Smíchejte dvě polévkové lžíce jedlé sody a lžíci vody. Vznikne hustá pasta, kterou vetřete do kůže chodidel. Předem je musíte namočit na pár minut do teplé vody, aby byla kůže měkká. Po 5–10 minutách peeling opláchněte vlažnou vodou a očistěte odumřelou kůži. Nakonec si chodidla namažte hydratačním krémem.

Zdroj obrázku: Freepik

Ošetření aspirinem pro popraskané paty

Neuvěřitelně účinná je dvoutýdenní kúra z obyčejného aspirinu. Rozdrťte 5 tabletek aspirinu a zalijte je malým množstvím 70% alkoholu. Míchejte, dokud se tablety nerozpustí. Roztok nalijte do malé skleněné lahvičky a dejte na chladné místo. Po třech dnech bude připravený k použití.

Doporučený článek:  Objevte tajemství thajské kuchyně. Je bohatá a vyvážená, pro štíhlou linii nic lepšího neexistuje

Při aplikaci musíte vzít gázu a namočit ji do připraveného roztoku. Přiložte na paty a zajistěte obvazem. Tento proces udělejte večer a nechte obklad působit přes noc. Ráno si chodidla opláchněte vodou a namažte hydratačním krémem. S léčbou pokračujte po dobu dvou týdnů a uvidíte, že vaše chodidla budou vypadat lépe než kdykoli předtím.

Zdroj: https://pragativadi.com/say-goodbye-to-cracked-heels-with-these-easy-home-remedies/