V každé kuchyni se skrývají kouzelné poklady, které ulehčí nenáviděný úklid

V každé kuchyni se nachází produkty, které máme doma všichni. Většina z nás je používá jen při vaření, ale stejně dobře je můžete využít jako domácí čističe, které vás nebudou stát prakticky žádné peníze a úžasně vám pomohou při úklidu. Nejspíš si ani neuvědomujete, jak účinné čističe máte ve své kuchyni, a kupujete drahé chemické nebo ekologické přípravky. Nic takového ale nepotřebujete.

Sůl a ocet

Běžná kuchyňská sůl dokáže zázraky nejen v dochucení pokrmů, ale také při úklidu. Odstraňuje usazeniny od kávy a čaje, takže s ní můžete snadno a efektivně čistit hrnečky a sklenice od nevzhledných skvrn. Díky soli navíc můžete dezinfikovat různé povrchy, protože má baktericidní účinky.

Doporučený článek:  Domov před myšmi ochrání jednoduché kroky dostupné každému

Ocet je velmi levným a neuvěřitelně účinným prostředkem, kterým lze vyčistit prakticky celý domov. Hravě si poradí s vodním kamenem v konvici, pračce i v koupelně. Ocet navíc dezinfikuje povrchy, takže vaše koupelna i kuchyně budou nádherně čisté a lesklé.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a citronová šťáva

Jedlá soda si skvěle poradí s mnoha nečistotami. Odstranit s její pomocí můžete připáleniny i zaschlé skvrny. Povrch vám nikdy nepoškrábe a zbavíte se také nepříjemného zápachu. Nemáte-li rádi zápach octa, jde o ideální volbu. Použít ji navíc můžete i na šperky. Nikdy ji ovšem nekombinujte s octem, jinak soda ztratí své vlastnosti.

Doporučený článek:  Balkon může pro kočku skrývat nečekané nebezpečí. Některé rostliny ji mohou i zabít

Citronová šťáva je mimořádným pomocníkem v domácnosti. Nejen že krásně voní, ale také je velmi šetrná k rukám a zcela bezpečná pro malé děti i domácí mazlíčky. Citron má antibakteriální efekt, odstraní snadno mastnotu a nepříjemné pachy. V kombinaci s kuchyňskou solí s ní rychle a jednoduše odstraníte i skvrny z připálené pánve.

Prášek na pečení

Jak se ukázalo, prášek na pečení je skvělý nejen při přípravě moučníků. Využít ho můžete jako úžasný čistič spár mezi dlaždicemi. Stačí, když je namočíte vodou, nanesete prášek na pečení a necháte asi hodinu působit. Poté vše opláchněte vodou. Spáry budou nejen čisté, ale také sněhově bílé.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24885/make-at-home-cleaners/