Vaječné skořápky vyřeší na zahradě problém se šneky. Přes ostrou hranu se nedostanou k rostlinám

Šneci si velmi rádi a velmi často pochutnávají na našich květinách nebo listové zelenině. Dokážou být velmi nenápadní a skrývají se ve stinných a vlhkých rozích zahrady. Naštěstí se jich můžete zbavit jednoduchým domácím trikem. Jediné, co budete potřebovat, jsou skořápky od vajíček.

Hnojivo a ochrana v jednom

Vaječné skořápky jsou pokladnicí vápníku, takže jsou ideální pro neutralizaci půdy s příliš kyselým pH. Díky tomu vytvoříme příznivé podmínky pro rozvoj rostlin, protože jen málo druhů má rádo kyselou půdu. Pokud plánujete pěstovat cuketu, okurky, rajčata, fazole nebo zelí, je dobré, když podrcené skořápky smícháte přímo se substrátem.

Doporučený článek:  Citron nesmí doma chybět. Pomůže lépe usnout, zatočí se zápachem a zanechá za sebou lesk

Jelikož vejce běžně používáme v našich kuchyních, je škoda, že většina lidí nezná hodnotu skořápek, které často končí v koši. Díky chytrému použití vaječných skořápek na šneky získáme ochranný přípravek zdarma. Byla by škoda promarnit potenciál cenných zbytků. I díky nim nemusíme na zahradě používat žádnou chemii. To je jedna z hlavních výhod, pokud se staráte i o životní prostředí.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít skořápky v zahradě

Při odstrašování šneků ze zahrady nejde ani tak o látky, které se v nich nacházejí, ale hlavně o fyzikální vlastnosti. Ukazuje se, že šneci netolerují kontakt s různými nerovnostmi v substrátu. Ostré hrany rozbitých skořápek se zdají být skutečnou noční můrou pro tyto zahradní škůdce. Vytvořte si účinnou bariéru z kuchyňského odpadu.

Doporučený článek:  Mšice na zahradě vyřeší obyčejné mléko. Postřik v ranních hodinách přinese nejlepší výsledky

Po použití vajíček, ať už při vaření, nebo pečení, si uchovávejte skořápky a nechte je dobře vyschnout. Následně je vložte do papírového nebo plastového sáčku a rozdrobte je na malé kousky. Nyní se můžete vydat na zahradu a skořápky hustě posypat kolem rostlin, které jsou citlivé na útoky šneků. Ochrana bude obzvláště užitečná při pěstování salátu nebo zelí. Nezapomeňte však vrstvu skořepin pravidelně doplňovat, protože se časem začnou rozpouštět a proniknou do substrátu.

Zdroj: https://gardenerspath.com/how-to/organic/using-eggshells-garden/