Vařená vejce vydrží v lednici čerstvá až týden

Možná se vám to stalo také. Uvařili jste větší počet vajec, než jste byli schopni sníst. Není nutné je vyhazovat, protože vám v lednici vydrží i několik dní, během kterých můžete vymyslet, jak je ještě zpracujete. Vařená vejce jsou oblíbenou surovinou, která se hodí nejen do salátů, ale klidně i jen tak na chleba nebo do sendvičů. Můžete si z nich udělat i salát nebo pomazánku.

Jak skladovat vejce, aby dlouho vydržela?

Pokud máte vejce studená, měla by zůstat v lednici. Dobře jim totiž nedělají teplotní výkyvy, proto je nechte vychladnout a dejte do police v lednici. Dávejte si ale pozor, protože i když mají místo ve dveřích lednice, nepatří tam právě kvůli častému otevírání dveří a změnám teploty.

Vhodné je pak vědět, jak správně vejce do lednice uložit. Zaoblená špička by měla mířit nahoru, protože je tam vzduchová komora. Ta zajistí, že se prodlouží trvanlivost vajíčka. Také je třeba dodržovat i další pravidla, abyste si vařená vejce mohli vychutnat o pár dní později. Jestli neodhadnete, kolik toho hosté na oslavě snědí, je zbytečné uvařená vejce loupat. Je to lepší i pro jejich skladování.

Zdroj obrázku: Freepik

V lednici vydrží ještě další týden

Uvařená vejce by při pokojové teplotě neměla být více než tři hodiny. Vhodné je je neloupat, pokud tak ale uděláte, je dobře je dát do nádoby a ještě přikrýt vlhkou papírovou utěrkou, aby nevyschla. V lednici pak vydrží jeden týden. Dávejte si ale pozor na jejich vzhled a také vůni. Pokud se vám zdá, že vejce už zapáchají, rozhodně se je nepokoušejte ochutnat.

Může se snadno stát, že se zkazí, i když jim dopřejete dobré místo a stálou teplotu. Proto je dobré vejce vždy prohlédnout, jestli mu něco není. Při snězení špatného vajíčka se mohou objevit žaludeční potíže doprovázené průjmem nebo zvracením.

Zdroj: https://www.glad.com/food-protection/protection-pointers/how-to-store-hard-boiled-eggs/