Vědci rozdělili majitele koček do pěti kategorií

Vědci z britské univerzity v Exeteru se soustředili na zajímavý faktor našich životů, kterým jsou kočky. Udělali výzkum, podle kterého rozdělili majitele koček do pěti kategorií. Jaký je rozdíl mezi majiteli v jednotlivých kategoriích a podle čeho je rozdělovali? Podívejte se, jestli se najdete alespoň v jedné kategorii. Podle vědců do jedné z nich zaručeně patříte.

Pět kategorií milovníků koček

Do první kategorie patří svědomití ošetřovatelé. To jsou lidé, kteří se obávají dopadu venčení a vypouštění koček do jejich přirozeného prostředí. Cítí se také zodpovědní za škody a úmrtí koček, které jsou způsobené jejich odchytem nebo lovem. Zainteresovaní ochránci se méně starají o ostatní zvířata, která žijí v dané oblasti. Nejvíc jim záleží na bezpečnosti a ochraně jejich koček. Tolerantní ošetřovatelé akceptují lovení svých svěřenců, přestože k jejich kořisti mají negativní vztah.

Doporučený článek:  Kaštanová mast uleví při otocích i křečových žilách
Zdroj obrázku: Pixabay

Ošetřovatelé ve stylu „laissez-faire“ si vůbec neuvědomují, jakou škodu může kočka napáchat, když jim uteče z domova a začne někde lovit. Nejsou příliš zodpovědní a je jim jedno, co jejich čtyřnohý svěřenec během dne dělá. Poslední jsou obránci svobody, kteří odmítají jakékoli omezování svobody svých koček a nechávají je lovit, jak jen chtějí. To je poměrně nezodpovědný přístup, ale i takové majitele najdete ve svém okolí.

Lov koček ve Velké Británii

Domácích koček je v současnosti dohromady přes 10 milionů. Ne všechny pravidelně loví v přírodě, ale jejich vysoký počet přispívá k vysoké úmrtnosti malých savců a ptáků, kteří žijí ve městech i na venkově. Z tohoto důvodu se vědci z Exeteru zaměřili na přístup chovatelů koček a jejich zájem o zachování divoké přírody před vlivem těchto domácích zvířat. Ukázalo se, že někteří majitelé své kočky drží jen doma, zatímco jiným je úplně jedno, jestli jejich mazlíček zabíjí ptáky a malé savce v širokém okolí. Do které skupiny patříte vy a vaše kočka?

Zdroj: https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/different-types-of-cat-owners_uk_5f50a62ec5b6578026c9a47a