Většinu věcí v domácnosti používáme stále stejně. Většina má přitom i další, netradiční využití

V každodenním životě si musíme umět sami poradit se spoustou praktických záležitostí, ale mnohdy nám na to chybí vybavení. Potřebujeme například otevřít konzervu či obrovskou sklenici od okurek, urovnat vánoční ozdoby tak, aby se nám nerozdrtily na padrť, nebo umýt pošlapané semišové polobotky bez použití vody. V následujícím článku najdete tipy a triky, životní rady a převratné vynálezy, jak využít běžné věci k alternativním účelům.

Magnet

Zabalíme nářadí nebo pečlivě zorganizujeme kancelářské potřeby v šuplíku, zavřeme, otevřeme, a cokoli malého a kovového se nám rozuteče do všech světových stran. Organizér, tedy menší kufřík, jsme nechali kdesi na chatě v garáži. Co s tím? Na řadě je magnet, který položíme do jakékoli krabičky, kterou máme zrovna po ruce, a ty malé špendlíčky zůstanou bezpečně na svém místě.

Doporučený článek:  Voda při vaření brambor už nikdy nepřeteče. Známý tiktoker prozradil geniální trik

Jak otevřít sklenici

Každý se určitě setkal ze zarytě zavařenou sklenicí, co ne, a ne se otevřít. Opravdový mistr v oboru si poradí, a to hned několika způsoby. Stačí vzít jídelní nůž nebo lžíci a  zatlačit na víko na několika místech po obvodu. Pokračujeme, dokud neuslyšíme charakteristické rupnutí.

Jak srovnat vánoční ozdoby

Ozdoby na stromeček se často vyrábějí tak nešikovně kulaté, křehké a neskladné. Pokud nemáte krabičku nebo jste ji omylem vyhodili, využijte obal od vajíček. Do důlků pohodlně usaďte kouličky, přiklopte druhým kartonem toho samého obalu a nandejte gumičky. Vznikne vám bezpečná krabička.

Doporučený článek:  Na podzim přichází nenáviděný problém každého motoristy. Zamlženým oknům v autě jde ale předejít

Skvrny na semišových botách

Semišové boty se velmi špatně čistí, vodou se špína jenom rozmaže a není jednoduché pro ně vybrat správný čisticí prostředek. Na menší skvrnky vody netřeba, stačí najít pilníček a opatrně jemnější stranou nečistoty opilovat.

Pokaždé není třeba hned kupovat speciální pomůcky. S trochou vynalézavosti se mnoho věcí z běžného života dá použít i jinak, než na co byly původně určeny, a neutratit za to ani korunu.

Zdroj: https://blog.nationwide.com/unusual-uses-for-household-items/