Vlhkost a nepříjemný zápach se mohou objevit v každé skříni. Spolehlivou pomoc najdete přímo doma

Plíseň a zvýšená vlhkost v šatní skříni je obrovský problém, který řeší mnoho lidí. Jistě už jste vyzkoušeli všechny možné metody, ale žádná z nich nepomohla. Nejlepší je využít receptů našich babiček, které si v domácnosti věděly rady. Pomůže vám drcený hřebíček, teplé mléko, ocet, líh nebo citronová šťáva. Jak tyto prostředky použít proti plísni a vlhkosti?

Zbavte se zdroje vlhkosti

Vlhkost a plíseň ve skříni se neobjeví bez dobrého důvodu. Do skříně nikdy nedávejte propocené nebo tabákem načichlé oblečení. Aroma z čisticích prostředků z čistírny může také způsobit zvýšenou vlhkost ve skříni. A nezapomeňte skříně pravidelně větrat, abyste se s tímto problémem již nemuseli potýkat. Jestli vám skříň nepříjemně zapáchá po plísni, poradíme vám, co s tím udělat.

Doporučený článek:  Je králík ideální domácí mazlíček?
Zdroj obrázku: Freepik

S nepříjemným zápachem pomůže ocet nebo hřebíček

Žádná zázračná metoda vám nepomůže, dokud neodstraníte ze skříně příčinu vlhkosti. V takovém případě se bude plíseň tvořit dále. Vyndejte všechno oblečení a vnitřek opatrně vytřete směsí octa s vodou. Potřebujete jen 2 lžíce octa a vody. Nábytek osušte a nechte větrat minimálně hodinu. Jakmile bude skříň suchá, můžete naskládat oblečení zpět dovnitř. Nastříkejte vnitřek osvěžovačem.

Na zápach plísně vám pomůže také drcený hřebíček. Po umytí nábytku octem vložte do skříně několik nádob s drceným hřebíčkem. Toto koření dokáže neutralizovat pachy. Stejným způsobem funguje také kdoule a jedlá soda. Jednou sodu můžete nasypat na talířek a vložit na polici v šatní skříni. Uvidíte, že zápach během pár dnů zmizí.

Doporučený článek:  Zbavte svůj domov nebezpečných roztočů. Pobyt na mrazu je vyžene z matrace i povlečení

Zbavte se zápachu pomocí mléka

Zní to možná trochu podivně, ale mléko dokáže absorbovat zápach. Do skříně jednoduše vložte skleněnou misku s horkým mlékem. Zavřete dveře skříně a nechte mléko působit alespoň 20 minut, než vychladne. Tuto metodu opakujte několikrát, dokud nebudete se stavem své skříně zcela spokojení.

Zdroj: https://www.comfortworld.co.uk/long-live-clothes/the-lion-the-witch-and-the-musty-smell-in-the-wardrobe.html