Vodní kámen je nepřítel každé rychlovarné konvice. Vyčistit ji pomohou osvědčené domácí metody

Jestliže máte v domácnosti tvrdou vodu, určitě se také často potýkáte s nepříjemným problémem. Vodní kámen se totiž objevuje velmi často, a to nejen v rychlovarné konvici, ale také například v bubnu pračky, kterou používáme téměř denně. Jak ale vodní kámen odstranit, aniž byste museli použít chemické prostředky? Poradíme, jak na to.

Prostředky najdete v kuchyni

I když spousta domácností dnes používá filtry, které dokážou zachytit částečky jinak vnikající do vody, vodní kámen se může i tak objevit. Jedním z řešení je použít slupky od brambor. Ač se to zdá neuvěřitelné, tato metoda skutečně funguje a můžete pak rychlovarnou konvici používat bez obav. Vodní kámen ale budete muset odstraňovat pravidelně, protože jinak voda nebude dobrá.

Doporučený článek:  Nepodlehněte vánoční horečce a nakupujte s rozumem. Neplýtvat jídlem je snadné

Čím větší je tvrdost vody, tím více vodního kamene na dně konvice uvidíte. V tvrdé vodě se nachází ionty vápníku a hořčíku, při vaření pak dochází k reakci, která je přemění na uhličitany, a ty se pak usazují nejen na dně konvice, ale také na stěnách. Tak vzniká vodní kámen, který může způsobit, že voda bude nejen nekvalitní, ale také vám nebude chutnat.

Zdroj obrázku: Freepik

Za málo peněz hodně muziky

Jestliže chcete mít doma čistou konvici, můžete si zakoupit nejen kvalitní uhlíkové filtry, ale odvápnit konvici mohou i prostředky, které najdete doma. Bramborové slupky patří mezi ně. Stačí je dát do konvice, doplnit vodou a dát vodu vařit. Po několika převařeních slupky vyndejte a ještě několikrát v konvici uvařte čistou vodu, abyste se zbavili nejen škrobu, ale také zápachu. A máte hotovo!

Doporučený článek:  Vysoké ceny plynu vyžadují radikální řešení. Připravte se na topnou sezonu dopředu

Je to levné a ekologické řešení, které skutečně funguje. Kromě toho můžete vyzkoušet i další metody čištění, jako je použití jedlé sody, octa nebo kyseliny citronové. Po převaření vody ale nezapomínejte na to, že možná nebude moc dobrá, proto je vhodné ji převařit několikrát. Podobným způsobem si poradíte také s vodním kamenem v pračce.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/how-to-descale-a-kettle