Čištění mikrovlnné trouby usnadní ocet, citron a jedlá soda

Mikrovlnnou troubu najdeme ve většině domácností. Je to nepostradatelný pomocník, který ale bude správně fungovat pouze v případě, že ji budete pravidelně čistit. Může se do ní dostat nejen mastnota, ale také další nečistoty. I když ji využijete pouze občas, je dobré ji také občas vyčistit, protože ji tím zbavíte prachu a dalších nečistot, které mohou způsobit, že pokrm nebude dostatečně ohřátý.

Jak můžete mikrovlnnou troubu vyčistit?

Čištění mikrovlnné trouby může být velmi jednoduché, pokud víte, jak na to. Využít k tomu můžete nejen prostředky, které si koupíte v obchodě, ale také ty domácí, které jsou ve většině případů účinnější a navíc jsou také levné a vydrží vám dlouhou dobu. Jejich použití je velmi snadné a díky nim bude vaše mikrovlnná trouba zářit čistotou. Jaké prostředky mezi ty domácí patří?

Doporučený článek:  Díky jednoduchým trikům vydrží řezané květiny déle svěží

Využít můžete například jedlou sodu, ocet nebo kyselinu citronovou. Jedlou sodu smíchejte s vodou v poměru 1 : 2 a použijte hrubou houbičku na čištění. Drhněte špinavý povrch, zařízení osušte papírovými utěrkami a máte hotovo. Jedlá soda má spoustu skvělých vlastností, které využijete právě při čištění trouby. Odstraní odolné nečistoty. V mikrovlnné troubě najdete nejen mastnotu, ale také odolné skvrny.

Zdroj obrázku: Freepik

Na plíseň bude dobře fungovat ocet

Proti zaschlým skvrnám můžete bojovat také domácími prostředky. Do trouby dejte několik kapek citronové šťávy společně s vodou a zapněte na tři minuty. Vodní pára uvolní skvrny, které pak můžete snadněji odstranit. Šťáva dodá troubě příjemnou vůni a zbavíte se zápachu od zbytků jídla. Na plíseň můžete použít ocet. Plíseň je potřeba rychle odstranit, protože se může rychle šířit.

Doporučený článek:  Horší než záchodové prkýnko. Nebezpečné bakterie číhají tam, kde je málokdo čeká

Ocet smíchejte s vodou v poměru 2 : 1, nalijte do misky a zapněte troubu na třicet vteřin. Vodní pára se dostane do vnitřku trouby a nečistoty půjdou snadno odstranit. Použijte na to papírovou utěrku a poté zkontrolujte, jestli je všechna plíseň pryč. Pokud se ocet ohřejte, v troubě zanechá příjemnou vůni.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a17694/spring-cleaning-microwave-grime/