Vyhnat pavouky z domu není nemožné. Pomůže čistota a vůně, které nesnesou

Pavouci jsou v našich domácnostech nezvanými hosty, kteří se objevují velmi často. Někteří je nechávají žít, jiní se jich ale zbavují, většinou bohužel nehumánním způsobem. Mohou se snadno dostat do potravin, pokud je nemáte dobře uzavřené. Pavouci se živí hlavně hmyzem a také ovocem nebo zeleninou. Kuchyň je pro pavouky základna, ze které se mohou rychle rozšířit do celé domácnosti.

Jak se k nám pavouci dostanou?

Pavouky velmi snadno nalákáte právě na ovoce nebo jiné potraviny, ale přitahují je také tmavší kouty, kde je hodně prachu nebo nečistot. Rádi dělají své pavučiny v prostředí, kde se lidé často nepohybují. Jestli doma pavouky objevíte, můžete se jich snadno zbavit, ale musíte to udělat co nejrychleji. Dodržujte pořádek nejen v kuchyni, ale také v celé domácnosti. Nejradši totiž mají ovocné mušky nebo mravence, kteří se také často do domácnosti dostanou.

Doporučený článek:  Objevte účinky bobkového listu. Toto koření dokáže víc než jen ochutit oběd

Existuje mnoho způsobů, jak můžete pavouky vyhnat. Nejlepší bude použití domácích prostředků, které je pouze vyženou, a nebudete je muset zabíjet. Jedním z prostředků je esenciální olej. Stačí si připravit roztok vody a oleje v poměru 2 : 1. Směs pak můžete nalít do rozprašovače a jako olej se hodí levandule, mentol nebo citron. Nastříkejte na místa, kde se mohou pavouci objevit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste různé druhy potravin

Pavouci nemají rádi některé druhy rostlin. Máta a levandule jsou jen některé z nich. Stačí si je doma vysadit do menších květináčů a pavouci se vám budou vyhýbat. Vyplatí se je mít na parapetu, protože právě okny se pavouci dostávají do domácností. Využít můžete také citrusy. Citrony mají intenzivní vůni, kterou pavouci nemají rádi. Stačí jen potřít místa kůrou a opakovat jednou týdně.

Doporučený článek:  Ani málo, ani moc. Poskytnout orchideji ideální množství slunce může být oříšek

Bránit se můžete také kaštany nebo žaludy. Ačkoli jejich vůně není pro člověka nijak zvláštní, pavouci ji rádi nemají. Dejte do misky několik plodů a nechte je v koutech natrvalo. Velmi účinným způsobem je použití moskytiéry, kterou nainstalujete do oken. Ochrání vás i před hmyzem, zvlášť v letním období.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-keep-spiders-away