Vyhoďte roztoče na mráz. Nízké teploty je zlikvidují lépe než kdejaké kupované prostředky

Roztoči jsou maličtí tvorové, kteří nám mohou hodně znepříjemnit život. Žijí v našich postelích, matracích nebo peřinách, objevují se také v nábytku nebo kobercích. Není lehké se jich zbavit, protože nejsou vidět, ale jejich přítomnost můžete poznat podle podrážděné pokožky nebo svědění. My vám poradíme, jak se roztočů snadno zbavit.

I přes zimu můžete roztoče vyhubit

Pokud pravidelně peřiny větráte, tak máte vyhráno. Větrat ale můžete také v zimě, roztoče totiž zabije silný mráz. Není nic jednoduššího než peřiny vyndat na balkon nebo položit do okna a nechat je několik minut venku. Dávejte si pozor, abyste větrali také matraci, a pravidelně čistěte postel, protože trus roztočů může způsobit také alergické reakce u oslabených jedinců.

Doporučený článek:  Zamaskovat díru v koberci pomůžou nůžky a lepidlo. S trochou trpělivosti bude koberec jako nový

Zahubení roztočů mrazem sice není žádná vědecká metoda, ale určitě má své opodstatnění. V mrazu sice mohou zemřít, ale je možné, že v peřinách nebo povlečení zůstanou jejich skořápky, které se pak snadno dostanou do lidské pokožky. Množení roztočů zabráníte také tím, že budete mít doma čisto a uklizeno. Většinou se živí prachem a podobnými nečistotami.

Zdroj obrázku: Freepik

Ložní prádlo můžete nechat venku klidně celou noc

Pokud povlečení necháte venku na mraze, můžete se snadno roztočů zbavit. K tomu stačí hlavně správná teplota a také několik hodin. Ložní prádlo nebo peřiny můžete nechat na balkoně klidně celou noc, protože se jedná o ekologický způsob, jak se roztočů zbavit. Také menší kousky koberce můžete vystavit na balkoně, protože roztoči se v nich rádi zabydlují.

Doporučený článek:  Přilepenou žvýkačku lze odlepit zmrazením nebo octem a horkou vodou

V létě může pomoci také mrazák, roztoče ale můžete snadno vysát vysavačem. V takovém případě je ale nutné dbát na to, abyste pytlík po vysátí ihned vyhodili do popelnice, aby se z něj roztoči zase nedostali ven. V přírodních podmínkách roztočům velmi chutná kůže lidí, navíc jsou schopní vydržet bez potravy dlouhé měsíce. Nepěstujte si tyto nezvané hosty doma a raději proti nim pravidelně bojujte.

Zdroj: https://www.lawnstarter.com/blog/pest-control/how-to-get-rid-of-spider-mites/