Vylouhovaný čaj je škoda bez užitku vyhodit. Pomůže rostlinám, pleti i čistému domovu

Čajová sedlina, stejně jako ta kávová, vás možná překvapí tím, jakými způsoby se může využít. Jedná se produkt, který se hodí nejen jako hnojivo pro květiny, ale také vám pomůže s úklidem domácnosti. Rozhodně byste čajovou sedlinu neměli vyhazovat, protože ji využijete ještě několikrát. Umí dělat zázraky například s naší pokožkou.

Praktické triky, na které budete potřebovat čajovou sedlinu

Jaký čaj je vhodný k dalšímu použití? Můžete využít například zbytky černého, zeleného nebo bílého čaje. Je ale nutné, aby se nejednalo o takový čaj, který je plný chemických látek a obsahuje umělé příchutě. Chybět by měla také sladidla a cukr. Proto sáhněte po čajích, které nejsou zpracované a jsou přirozené.

Doporučený článek:  Domácí aviváž je šetrná k oblečení, přírodě i naší peněžence

Čajovou sedlinu můžete využít například na zahradě. Díky tomu, že se jedná o přírodní přípravek, je možná ji použít například jako hnojivo nejen pro zahradní rostliny, ale také na ovoce nebo zeleninu. Použít můžete nejen čajovou sedlinu, ale také čajové lístky – ty zvyšují kyselost půdy a hodí se tak pro růže, azalky nebo rododendrony. Posílíte tím kořenový systém rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Sedlina se hodí například na toaletu nebo na pleť

Čajová sedlina pomůže například ke krásné pleti. Stačí ji jen smíchat s olejem a použít jako peeling na obličej nebo místa, která potřebujete namasírovat. Skvěle taky funguje na unavené oči. Otoky mohou být způsobené několika problémy – únavou, stresem, nedostatkem spánku. Čajové sáčky můžete pokládat přímo pod oční víčka nebo na oči a po několika minutách byste měli cítit úlevu.

Doporučený článek:  S ucpaným odtokem si poradí domácí prostředky i osvědčená chemie

Úklid nemusí být nic složitého, pokud budete používat čajovou sedlinu. Čistění toalety s ní bude hračka. Stačí vhodit sedlinu do záchodové mísy, nechat několik minut působit a poté pořádně vyčistit. Nakonec jen spláchněte a toaleta bude dokonale čistá. Sedlina se bude hodit také na kompost, proto ji klidně můžete sbírat a využít najednou.

Zdroj: https://mansatea.com/blogs/learn/used-tea-leaves