Vypěstovat rajčata lze i na malém balkonu. Metoda v lahvích zaručí bohatou úrodu

Mít vlastní zeleninu je dnes snem pomalu každého. Všechno se postupně zdražuje a ten, kdo má vlastní zahrádku, má vlastně vyhráno, protože si na ní může vypěstovat nejen zeleninu, ale také různé druhy ovoce. Pokud disponujete pouze balkonem, rozhodně netruchlete, protože i vy můžete mít například vlastní rajčata. A to za použití plastových lahví! Jak na to?

Rajčata se dají pěstovat v lahvích

Tato metoda pěstování je velmi oblíbená u lidí, kteří nemají tolik prostoru k pěstování vlastní zeleniny nebo ovoce. Kdy ale rajčata vysadit a jak na to? Poradíme vám. Nejvhodnější dobou bude začátek června. Díky tomu budete mít bohatou úrodu a zásobu rajčat na celou zimu. Jestliže chcete rajčata pěstovat, budete k tomu potřebovat hlavně sazenice. Ty získáte také z rajčat, která koupíte v obchodě. Stačí z nich vydlabat semínka, vložit je na vlhkou vatu a už jen čekat, až vyklíčí.

Doporučený článek:  Postřik z pelyňku ochrání květiny i zeleninovou úrodu před škůdci

Dalším krokem je výhonky přesadit do lahví. Nejdříve si ale musíte připravit samotnou lahev. Odřízněte dno, vnitřek vyložte alobalem a nakonec do hrdla lahve nasypte trochu zeminy. Do té pak přidejte sazenice a vyplňte lahev půdou. Nakonec v lahvi udělejte několik otvorů, abyste jimi protáhli provázek. Rajčata pak dejte na slunné místo a zalévejte shora.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete se těšit z velké úrody

Díky této metodě nebudou rajčata potřebovat žádnou podpěru, protože budou růst a kvést díky gravitaci. Má to také další výhodu v efektivnějším zalévání. Voda půjde přímo ke kořenům, takže rajčata porostou rychleji a budou mít také chutnější plody.

Doporučený článek:  Kopřivový sirup podpoří trávení a posílí imunitu

Budou mít také snadnější přístup ke slunci, a tím pádem budou rychleji dozrávat. Pokud je budete sbírat pravidelně, můžete si z nich udělat nejen obrovskou zásobu kečupu, ale také je použít na různé druhy salátů nebo do sendvičů. Navíc tento postup můžete poradit i ostatním, kteří se trápí s tím, že je zelenina drahá a nemají prostor na vypěstování vlastní.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/grow-tomatoes-twoliter-bottle-25680.html