Vyrobte si masku proti černým tečkám

Černé tečky na obličeji jsou velmi nepříjemné. Bojuje s nimi mnoho lidí na celém světě, chodí na kosmetiku nebo si pomáhají domácími prostředky. Pomocí medu a mouky se můžete černých teček nadobro zbavit, neutratit za drahé krémy a přípravky a navíc si můžete udělat beauty odpoledne s kamarádkou u vás doma.

Co s vámi udělá maska z medu a mouky?

Masky, ať již koupené nebo po domácku vyrobené, mají velký vliv na stav pokožky. Vyplatí se je používat, pokud již delší dobu bojujete s kožními problémy, jako je akné nebo černé tečky. Maska z medu a mouky stahuje póry a vyčistí pleť od všech nečistot a mazu. Pokud máte sklony k zarudnutí nebo máte mastnou pleť, také vám tato maska pomůže. Její výroba je velmi jednoduchá.

Doporučený článek:  Malá ložnice může působit vzdušně a útulně díky jednoduchým trikům s barvami a světlem

Budete potřebovat pouze půl lžičky medu, lžíci mouky a malou lžičku teplé vodu. Na výrobu masky použijete organickou mouku, protože je kvalitnější. Všechny suroviny pečlivě smíchejte, aby vznikla hustá pasta. Masku dejte na obličej a nechte 20 minut působit. Pasta uschne a stáhne všechnu pokožku. Stejnou masku můžete aplikovat na proužky papíru a „nalepit“ na obličej. Masku můžete použít 1-2x týdně.

Jakými dalšími prostředky můžete bojovat proti černým tečkám?

Na vymačkání černých teček raději zapomeňte a svěřte se do rukou odborníků. Kromě toho, že mají speciální nástroje na odstranění, tak vědí, jak na to, používají rukavice a nezanesou vám do pokožky další nečistoty nebo zánět. Používat byste měli opalovací přípravky, které v sobě nemají oleje, ty ucpávají póry a zatěžují pokožku.

Doporučený článek:  Nadměrná vlhkost ohrožuje celý domov nebezpečnou plísní. Včasný zásah předejde vážným následkům

Masky na obličej byste měli používat 2-3x týdně, aby se černých teček zbavili nadobro. Po koupených i domácích maskách je potřeba pleť hydratovat, proto naneste kvalitní hydratační krémy. Nejlepší bude se peeling a masky dělat večer, aby noční krém mohl celou noc působit. V obchodech najdete také náplasti na čištění pórů, které mějte po ruce jako první pomoc. Jestli se nečistot v pleti chcete zbavit na delší dobu, je nutné si pleť čistit například po cvičení, kdy jste hodně zpocení. Stačí jen obyčejným ubrouskem otřít pokožku.

Doporučený článek:  Domácí prostředky na obličej, které nezatíží vaši peněženku ani životní prostředí