Vztah na dálku může fungovat lépe než každodenní kontakt. Klíčem je důvěra a sdílení maličkostí

Určitě jste sami zažili vztah na dálku. Neznáme v okolí nikoho, kdo by si takovým vztahem alespoň jednou neprošel. Bohužel takové vztahy většinou nemají dlouhého trvání, protože odloučení a nedostatek fyzického kontaktu nemůže spousta lidí vydržet. Vztahy na dálku ale nejsou ničím neobvyklým. Záleží především na každém jedinci, jak se k takovém vztahu postaví.

Tipy, jak udržet vztah na dálku, jsou známé všem

Ve vztahu je nejdůležitější upřímnost a důvěra. Pokud si nevěříte, nemůže fungovat vztah na denní bázi, natož ten, ve kterém se osobně uvidíte s partnerem pouze málokdy. Bez důvěry mezi vámi nemůže vzniknout to pouto, které vás k sobě spojí navždy. Klíčovou roli důvěra hraje také v případě, že se svou láskou nemůžete být v kontaktu denně.

Doporučený článek:  Elixír života má každý ve svých rukách. Nahlédněte do jídelníčku těch, kteří se dožili stovky

Upřímnost je také velmi důležitá. Především ve vztahu na dálku je nutné mluvit o svých pocitech, zážitcích a dávat najevo, že danou osobu máte rádi i přes vzdálenost, která vás aktuálně rozděluje. Dotek milované osoby může dodat pocit bezpečí a rozhodně se zbavíte stresu. Právě proto je velmi důležité s partnerem udržovat i tělesný kontakt.

Zdroj obrázku: Freepik

Buďte spolu v kontaktu denně

Důležitý je denní kontakt. Volejte si, pište si zprávy, zavolejte si před videohovor. Jen co uvidíte svého partnera, zvedne se vám nálada a budete se cítit dobře. Navíc mezi sebou budete sdílet nejen starosti, ale také se pochlubíte, co se vám povedlo. Ve vztahu je důležité se navzájem podporovat a to nezískáte jinak, než že spolu budete mluvit. Vyprávějte si o maličkostech, které se vám budou zdát nepodstatné, ale mohou být pro toho druhého důležité.

Doporučený článek:  Šálek kávy nakopne energií a zlepší den. Je ale nutné pít ji ve správný čas

Místo textových zpráv, ve kterých nemůžete projevit své emoce, si raději zavolejte a koukejte na sebe. Uslyšíte tón hlasu, uvidíte, jak se ten druhý tváří a snadněji pak poznáte, jestli má skutečně radost, nebo se jedná o přetvářku. Můžete si například společně uvařit online, nebo si zajít na rande. Budete sice každý jinde, ale zároveň budete spolu. Možná to bude nová forma vztahu, která se vám nakonec zalíbí.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/long-distance-relationships-can-they-work-4174038