Z toalety nebo koupelny malá džungle: netradiční nápad by měl zkusit každý

Obývací pokoje, zimní zahrady, pracovny, ale i terasy, balkóny nebo pergoly. To vše jsou místa, kde je pěstování rostlin bráno jako samozřejmá a běžná věc. Jsou ale i lidé, u kterých když vejdete do koupelny nebo na toaletu, připadáte si jako v botanické zahradě. Přehání to snad se svým koníčkem? Rozhodně ne. Vědí totiž, že správné rostliny v těchto dvou místnostech domovu jen prospívají. A jaké to jsou?

Zelenec

Ideální rostlina na každou toaletu. Navíc je velmi nenáročná, a proto ideální pro začátečníky. Jejím velkým kladem je schopnost pohlcovat pachy, které jsou na toaletě často velmi nepříjemné. Zkuste je vyřešit touto rostlinou a chemické osvěžovače vzduchu nevalné vůně budete moci vyhodit do koše.

Doporučený článek:  Chemické čisticí prostředky způsobí víc škody než užitku. Zářivou toaletu lze získat úplně jinak

Tchynin jazyk

Rostlina populární svým názvem, ale i vzhledem. A také tím, že je celkově nenáročná. Jejím kladem je schopnost zbavovat vzduch různých škodlivin. Z tohoto důvodu je opět její ideální místo právě na toaletě. Nic však nezkazíte, pokud ji umístíte také do koupelny.

Zdroj obrázku: Freepik

Lopatkovec

Poslední populární pokojovka, která umí absorbovat různé druhy zápachů. I proto ji často najdeme v kuchyni. Dalším skvělým místem pro lopatkovec bude také toaleta. Rostlina si však zaslouží místo i v koupelně, jelikož umí absorbovat vlhkost. Díky tomu samozřejmě eliminuje rizika spojená se vznikem plísně, která je v některých koupelnách velmi častá.

Doporučený článek:  Pavouky z domova vypudí vůně citronu, máty nebo levandule

Chamaedorea

Méně známá rostlina, která pochází z oblasti Střední Ameriky. Už to naznačuje, že se jí skvěle daří ve vlhčím prostředí. Koupelna pro ni bude zaručeně tím pravým místem. Zde se jí bude nejenom dobře dařit, ale pomůže v ní snižovat i vzdušnou vlhkost. A to má vliv, jak již bylo řečeno, na snížení rizika výskytu plísní.

Břečťan

Nejenom že dokáže toaletu nebo koupelnu díky svému vzhledu vylepšit po estetické stránce. Břečťan umí také absorbovat vlhkost, stejně jako čistit vzduch od chemikálií. Zabraňuje tak možnému vzniku plísní, stejně jako může příjemně osvěžit vzduch.

Zdroj: https://www.thespruce.com/best-houseplants-for-bathroom-4151160