Zamaskovat díru v koberci pomůžou nůžky a lepidlo. S trochou trpělivosti bude koberec jako nový

Omylem vám upadla cigareta od úst a udělala se vám v koberci díra? Je to velmi častý jev, kvůli kterému ale nemusíte měnit nutně celý koberec. Na skvrny sice najdete spoustu různých prostředků, ale vypálenou díru můžete zalepit i sami. Oprava podlahy bude trochu větší oříšek, ale i tady se dá poradit. Nebudete muset volat specialisty, s trochou snahy budete mít koberec znovu jako nový.

Nejdříve vystřihněte vypálená místa

Nejdříve z koberce musíte dostat spálená místa. Můžete na to použít malé nůžky, abyste prostor měli co nejmenší. Nezapomeňte vystřihnout celý kus koberce, nestříhejte pouze vršek. Popáleniny v celé oblasti odstraňte, můžete použít i pinzetu. Kousky koberce pak vytáhněte a vyhoďte do odpadu. Pokud nemáte po ruce zbytky koberce, najděte si místo, kde nebude tolik vidět, že vám kousek koberce chybí.

Doporučený článek:  Bílé tenisky znovu zářivě čisté: užijte si dokonalý outfit bez jediného kazu

Koberec pak vystřihněte. Jestli jste si ale schovali kousky koberce, máte to o trochu jednodušší. Spálenou část prostě vyhoďte a nahraďte ji novým kouskem. Měli byste vystřihnout o něco větší část, než je ta propálená. Nakonec upravte část lepidlem a máte téměř hotovo. Na lepidlo použijte vatovou tyčinku. Postupně připojujte jednotlivá vlákna na koberci pomocí pinzety.

Zdroj obrázku: Freepik

Při opravě koberce postupujte pečlivě

Popálená místa vyplňte jednotlivými vlákny a dbejte na to, abyste to dělali opravdu pečlivě. Každý kousek bude znát, a jestli se chcete vyhnout kritice, bude lepší, když o vaší nešikovnosti s cigaretou nebude nikdo vědět. Nakonec nechte koberec uschnout, nejlépe na něj položte něco těžkého. Jakmile lepidlo zaschne, koberec vykartáčujte. Mohou se objevit uvolněná vlákna.

Doporučený článek:  Na kocovinu platí hydratace, odpočinek a některé potraviny

Ta můžete znovu přilepit, jen to bude práce navíc. Postupujte pak stejně také na ostatních místech koberce. Pokud ale máte díry vypálené na více místech, možná bude stát za to popřemýšlet o nákupu nového koberce.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/hide-tears-carpet-24469.html