Závěsná vůně do toalety je v řadě domácností umístěna úplně špatně. Proto vůbec nedrží a nefunguje

Vypadá to, že na umístění závěsné vůně není nic složitého, ale opak je pravdou. Je až překvapivé, kolik lidí nezvládne tak jednoduchý úkon. Často proto, že nečtou návody k použití, nebo proto, že daný návod jednoduše chybí. Ostatně, koho by vlastně napadlo přečíst si návod k věci, jako je závěsná vůně na toaletu? Fakt je ale takový, že kdo ten čas obětoval a udělal to, umí ji pověsit správně. Ostatní jen chybují.

Čistá a voňavá toaleta

Na toaletě se to doslova hemží bakteriemi a výjimkou nemusí být ani nepříjemný zápach. Je proto namístě toaletu pravidelně čistit a udržovat. Čistotu, ale i vůni dokáže udržet i závěsná vůně. Stačí ji správně umístit. Při každém spláchnutí přes jednoduchou konstrukci proteče voda, která zajistí uvolnění jak čisticích látek, tak samozřejmě i aromat. Záchod se tak stane mnohem příjemnějším místem.

Doporučený článek:  Křídlový květ není vhodný pro domácí mazlíčky

Chybné umístění je běžnější, než si myslíme

Na trhu existuje řada závěsných vůní. Některé už jsou dokonce takové, že využívají gelu, který se přilepí na keramiku mísy a nikam se nevěší. My ale zůstaneme u klasiky, u konstrukce využívající plastový háček. Jakmile vůni vybalíme z obalu, uděláme to, že daný háček rozložíme a vůni zavěsíme přes okraj mísy. Zdá se to jako logické použití, ale po pár dnech zjistíme, že se vůně posouvá, že skrz ní voda správně neprotéká nebo že už několikrát spadla. Než začnete nadávat na výrobce, začněte u sebe. Chybu děláte vy.

Doporučený článek:  Černý pepř ochutí každé jídlo. Na tělo působí příznivě

Je jenom jeden správný způsob

Jak tedy závěsnou toaletní vůni správně použít? Po vybalení z obalu plastový háček nijak nedeformujte a nechte ho ohnutý tak, jak přišel z výroby. Když s ním budete manipulovat, hrozí že ho ohnete tak, že nebude držet, jak má.

Po vybalení proto vezměte závěsnou vůni, přistupte k toaletě a zasuňte ji dovnitř mísy, pod její boční okraj. Měli byste slyšet, jak sem závěs zapadne, doslova jak se za daný okraj chytí. A je hotovo. Takto je závěsná vůně umístěna správně. Když obsah dojde, stačí ji jenom trochu větší silou zpod okraje toalety vytrhnout a nahradit ji jinou.

Doporučený článek:  Koupel s citronem prospěje pokožce nohou a příjemně uvolní