Zažeňte podzimní depresi hravými barvami a zábavou. Změny v interiéru rozveselí i nejsmutnější dny

Venku je všelijaké počasí, tma a déšť a vám není úplně vesele. Naštěstí jsou možnosti, jak to změnit. S počasím nic neuděláte, ale atmosféru a prostředí doma vylepšit můžete. Jak na to?

Zkuste skandinávský styl

Všude světlé, bílé barvy. Nálada ani nemůže být ponurá ve chvíli, kdy se obklopíte světlým nábytkem. Nebo vymalujte místnost, kde trávíte více času, světlými, jasnými barvami. Pokud je malá, můžete pořídit větší zrcadlo, které bude odrážet světlo a opticky ji zvětší. Bílá barva se bude krásně vyjímat i na doplňcích nebo si můžete pořídit velkou bílou televizi. Působí pozitivně a navíc zažene nudu o dlouhých zimních večerech. Vyhněte se tmavým barvám, které ačkoliv jsou moderní, atmosféru nevylepší. Mohou vás dokonce podporovat ve chmurných a depresivních náladách.

Doporučený článek:  Vlhkost a nepříjemný zápach se mohou objevit v každé skříni. Spolehlivou pomoc najdete přímo doma

Dolaďte interiér podle sebe

Pokud máte pokoj zařízený ve světlých odstínech, dá se více kouzlit a dekorovat dle ročního období. V zimě můžete pořídit pro zlepšení nálady pastelové, výrazné barvy, jako je oranžová nebo malinová. V létě vám zase mohou dělat radost barvy moře. Neutrální základ vybízí ke zdobení. Polštářky, aromalampy, svíčky a další doplňky mohou doma vytvořit útulnou atmosféru.

Zdroj obrázku: Freepik

Detaily, které vás potěší

Co ještě vám může udělat radost za dlouhých zimních večerů? Jde o detaily, ale dohromady dodají prostoru opravdové kouzlo.

  • Žárovky s teplým světlem a větším výkonem.
  • Umístění fotografií z dovolené na viditelné místo.
  • Elektronický fotorámeček.
  • Prosvětlení bytu.
Doporučený článek:  Trendy koktejly nahradí hlavní jídlo. Jsou výživné, syté a k tomu skvěle chutnají

Všechny tyto drobnosti vnesou domů více pohody a klidu, příjemných vzpomínek a bude se vám hned lépe fungovat. Pokud pracujete z domova a máte tu možnost, je také dobré přesunout pracovní stůl například k oknu, abyste i přes den byli blízko slunečnímu světlu. Také často větrejte, a pokud rádi sledujete televizi, zaměřte se na komedie a pozitivní filmy, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Smích působí také léčivě, stejně jako světlý a příjemný byt.

Zdroj: https://www.scarymommy.com/parenting/signs-of-bullying-kids