Zbavte se nadobro nepříjemného zápachu v koupelně. Na domácí prostředky je vždycky spolehnutí

Koupelna je místnost, která je velmi často používaná. Chodíme tam na toaletu, sprchujeme se, čistíme si zuby a vůbec tady věnujeme svému tělu všechnu péči. Proto je nutné, aby se udržovala nejen v čistotě, ale také aby se koupelnou nešířil nepříjemný zápach, který se může dostat i dovnitř do bytu. Páchnoucí koupelna není hezká vizitka, ale my vám poradíme, jak proti zápachu bojovat.

Proti zápachu můžete bojovat domácími metodami

Jestli nevíte, jak proti nepříjemnému zápachu v koupelně bojovat, poradíme domácí triky, které jsou levné a hlavně účinné. I když v koupelně pravidelně uklízíte, zápach se může objevit. Nemusí to být nutně vaše vina, zápach se může linout například z odtoku, pokud jste do vany vylili něco, co tam nepatří. I trubky pak bude potřeba vyčistit, abyste měli jistotu, že máte koupelnu v pořádku.

Pokud si nejste jistí, odkud zápach pochází, bude lepší si na pomoc přizvat odborníka, který poradí nejen jak ho odstranit, ale také jak mu předcházet. V některých případech stačí jen do odtoku nebo nádržky u toalety nalít trochu více vody. Vyrobit si můžete také směs, která vás zbaví zápachu z odtoku. Smíchejte půl sklenice jedlé sody s půl sklenicí octa. Vznikne směs, která bude pěnit, nalijte do odtoku, nechte 10 minut působit a poté propláchněte.

Zdroj obrázku: Freepik

I plíseň může zapáchat, ve vlhku se jí daří

Plíseň sice hlavně vypadá nehezky, pokud je jí ale hodně, může i zapáchat. Proto je nutné koupelnu pravidelně větrat, zvlášť pokud v ní nemáte okno. Vlhko a tmavé prostředí je pro ni ideální a je nutné se jí zbavit co nejrychleji. Můžete si pomoci ekologickým způsobem, kdy nalijete ocet do rozprašovače a přidáte olej z čajovníku. Místo octa můžete použít také jedlou sodu, kterou smíchejte se zmíněným olejem.

Vlhkost v koupelně je velmi častým problémem právě proto, že nedostatečně větráme nebo nenecháváme otevřené dveře. Doma si můžete vyrobit například osvěžovač vzduchu. Budete potřebovat vodu, alkohol a esenciální olej. Smíchejte a směs nalijte do lahve, která bude ze 3/4 plná vody. Směs se hodí nejen do koupelny, ale také do celého bytu nebo domu. Vždy před použitím protřepejte.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/the-8-easiest-ways-to-eliminate-bathroom-odor-51808