Zbavte se těžkého žaludku rychle a jednoduše. Stačí po jídle udělat dvě věci

Mnoho lidí po jídle zažívá problémy s trávením. Existuje přitom velmi jednoduchý způsob, jak tomu předejít. Pamatujte si dvě pravidla, kterých byste se měli držet po každém jídle, a nebudete mít již nikdy problémy s pálením žáhy, tíhou v žaludku nebo jinými obtížemi. Podívejme se, s jakými neduhy se můžete setkat a jak jim předcházet.

Problémy s trávením jsou časté

Trávení je velmi složitý proces, kterým tělo zpracovává látky z potravy. První fáze začíná již v ústech, kdy dochází k rozmělnění potravy, a v dalších fázích celý proces podporují trávicí enzymy. Bohužel kvůli pár špatným návykům se můžete pravidelně setkávat s nepříjemnými problémy, které vás budou nejen obtěžovat, ale také ztíží celý proces trávení.

Mnoho lidí se potýká s nepříjemnými neduhy, jako je pálení žáhy, pocit plnosti, nadýmání nebo zácpa. Problémy s trávením jsou většinou způsobeny konzumací nezdravých potravin a velkým množstvím těžko stravitelných potravin. Velký vliv má také nepravidelnost v jídle a příliš velké porce, kvůli kterým budete snadno přibírat na váze.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak podpořit svůj organismus?

Trávicí systém je složitý, ale můžete na něj vyzrát. V první řadě vždy musíte myslet na zdravou a vyváženou stravu, konzumaci velkého množství ovoce, zeleniny a vlákniny. Kromě toho byste se měli vzdát stimulantů. Nyní se ale podíváme na dvě jasné a jednoduché metody, kterými můžete podpořit práci svého trávicího traktu a odbourat ze svého života nepříjemné následky najedení.

Důležitá je fyzická aktivita a správná hydratace. Každý den byste měli zapojit do denního programu také pohyb. Po velkém jídle se vydejte na procházku, která zlepší střevní pohyby a pomůže při regulaci hladiny cukru v krvi. Po jídle se také vyplatí vypít sklenici vody, která podpoří metabolismus a zabrání zácpě. Jde o dvě jednoduché metody, ale hodně vám pomohou se zažíváním a pohodou celého těla.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/6-effective-ways-to-boost-your-digestion-after-overeating-1790930